• In English
 • Мінекономрозвитку припинить дію санкції щодо 15 імпортерів паливно-мастильних матеріалів та їхніх контрагентів
  опубліковано 24 лютого 2017 року о 10:23

  Як відомо, 6 лютого 2017 року на підставі подань Служби безпеки України Мінекономрозвитку застосувало спеціальну санкцію у формі тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до деяких імпортерів паливно-мастильних матеріалів (Накази Мінекономрозвитку №154 та №155). За даними СБУ, грошові кошти, перераховані деякими імпортерами паливно-мастильних матеріалів на адресу нерезидентів, зареєстрованих в «офшорних» юрисдикціях, частково використовувались для фінансування незаконних збройних формувань на території тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей України. Спеціальна санкція мала набрати чинності 18 березня 2016 року.

  До Мінекономрозвитку надійшли численні звернення суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, асоціацій виробників та ЗМІ, у яких зазначалося про відсутність правопорушень, які стали причиною до застосування спеціальної санкції.

  Відтак, Мінекономрозвитку терміново провело наради з компаніями та галузевими асоціаціями та звернулося до Служби безпеки України (СБУ) з проханням переглянути матеріали щодо наявності в діях суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності правопорушень, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки. Мінекономрозвитку у своєму листі також попросило СБУ підтвердити позицію щодо доцільності продовження спеціальної санкції.

  23 лютого СБУ повідомило Мінекономрозвитку, що первинні дані щодо правопорушень, які здійснюють імпортери та їхні контрагенти, доведені частково, а причетність суб’єктів господарювання до заподіяння шкоди інтересам України не доведено. На підставі цієї інформації СБУ пропонує Мінекономрозвитку скасувати дію спеціальної санкції щодо 15 імпортерів паливно-мастильних матеріалів та їхніх контрагентів, а саме: ПП “НП-Трейдинг”, ТОВ “Нафтопродукт-Трейдинг”, ТОВ “Віолана-Тек”, ТОВ “Сістемс Логістік Менеджмент”, ТОВ “Галлон-Груп”, ТОВ “СВГ Плюс”, ТОВ “Євростандарт Автогаз”, ПП “Компанія “Надежда”, ПП “Олан”, ПП “Род-Ник”, “West Trading&Marketing Oil, Corp”, “Restimpex System, LLP”, “Tarone Trade LLP”, “Ameralda Trading Limited”, “Danier Holdings LLP”.

  Разом з цим слід зазначити, що згідно із частиною 16 статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» відповідальність за недостовірність інформації, зазначеної в поданнях, щодо застосування санкцій, на підставі яких приймаються відповідні рішення Мінекономрозвитку, несе ініціатор подання у порядку, передбаченому законом.