• In English
 • Державний секретар МЗС України в Ризі отримав запевнення Латвії у підтримці територіальної цілісності та суверенітету України
  опубліковано 13 лютого 2017 року о 19:56

  13 лютого на запрошення Державного секретаря МЗС Латвії Андрейса Пілдеговичса відбувся візит до Латвії Державного секретаря МЗС України Андрія Заяця. Під час зустрічі А. Пілдеговичс і А. Заяць обговорили порядок денний двосторонніх контактів на найближчий період і взаємодію в рамках міжнародних організацій. Новопризначений Держсекретар МЗС України поінформував латвійську сторону про останній розвиток ситуації на Сході України та умови, необхідні для забезпечення прогресу в рамках Мінського процесу.

  Підтримка на рівні латвійського парламенту, розвиток міжрегіональних контактів між країнами, як передумова ефективного втілення реформ на місцях, були у центрі уваги під час зустрічі Державного секретаря А. Заяця з представниками Групи з міжпарламентських зв’язків з Україною Сейму Латвії. Голова групи Айнарс Межуліс детально розповів про гуманітарний вимір його проектів в Україні, зокрема, підтримку Чернігівського дитячого будинку.

  Реформа державної служби, яка б відповідала інтересам громадян та сприяла ефективності державного управління, була обговорена на зустрічі Держсекретаря МЗС А. Заяця з Директором Державної канцелярії Латвійської Республіки Мартіньшем Криєвіньшем. Українською стороною була висловлена вдячність за передачу Латвією ефективного досвіду реформи державного управління та зацікавленість продовжити цю співпрацю з метою імплементації в Україні найкращих світових практик.

  З нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Латвійською Республікою, яка відзначалась 12 лютого, в МЗС Латвії відбулася публічна дискусія «25 років дипломатичних відносин між Латвією та Україною – досягнення та перспективи». Перед присутніми представниками експертного середовища, журналістами і студентами Латвійського університету виступили Державні секретарі МЗС Латвії та МЗС України, які поділилися своїм баченням пріоритетів розвитку двосторонніх відносин.

  Латвійський держсекретар наголосив на неприйнятності порушення міжнародно визнаних кордонів, необхідності продовження санкцій до повного виконання Москвою Мінських домовленостей, підтримці територіальної цілісності та суверенітету України, євроінтеграційних прагнень, зацікавленості у розвитку спільних проектів у сфері транспорту та транзиту. У свою чергу Андрій Заяць підкреслив важливість солідарності з Україною та високу оцінку українським суспільством реалізації Латвією гуманітарних проектів та проектів підтримки реформ в Україні.