• In English
 • МЗС: Ніяких виборів на Донбасі до виведення російських окупаційних військ
  опубліковано 09 лютого 2017 року о 15:04

  Зрозуміло, що реакція українського суспільства на окремі висловлювання посла Німеччини була сповнена розчаруванням і нерозумінням. Однак ця реакція ніяк не стосується контексту українсько-німецьких відносин.

  Ми і надалі продовжуємо покладатися на Федеральний уряд та наших німецьких друзів, які відіграють одну з ключових ролей у формуванні міжнародної коаліції на підтримку України у боротьбі з російською агресією. Саме Німеччина має вирішальний вплив на РФ та змушує Кремль виконувати свої зобов’язання згідно з Мінськими домовленостями.

  Саме тому попри зрозумілу негативну реакцію українського суспільства та його емоційну складову не варто вдаватися до акцій перед німецьким Посольством, як це прикрим чином мало місце перед німецьким посольством.

  Чітка і послідовна позиція України полягає в тому, що вибори на Донбасі можуть відбутися лише після виведення з України підрозділів російських збройних сил, а також створення таких безпекових передумов, щоб вони відбулися у вільний та демократичний спосіб з дотриманням стандартів ОБСЄ та у чіткій відповідності до українського законодавства.

  Ми вже були свідками двох виборчих фарсів у 2014 році в Криму та на Донбасі.

  Ті фейкові вибори були проведені в умовах російської окупації та не були визнані ні українським урядом, ні міжнародною спільнотою. Нема жодної віри в те, що Кремль дійсно хоче проведення вільних та демократичних виборів на Донбасі, а його маріонетки в окупованому Донбасі здатні їх організувати відповідно до стандартів ОБСЄ та законів України.

  Реагуючи на виловлювання Посла, у вівторок його було запрошено до МЗС, задіяні інші дипломатичні канали.

  Ми отримали чіткий сигнал з Берліна на підтримку України у її боротьбі проти російської агресії та в рамках переговорів в нормандському форматі, які спрямовані на повернення миру на Донбасі. У Берліні чітко дали зрозуміти, що саме Росія несе усю відповідальність за цей конфлікт. Надзвичайно важливо було почути від Берліна запевнення, що будь-які вибори на Донбасі мають бути проведені з дотриманням стандартів ОБСЄ та відповідно до українського законодавства.