• In English
 • Прикордонники отримали від Уряду Норвегії обладнання для виявлення радіаційних матеріалів, знезаражування та дозиметрії
  опубліковано 08 лютого 2017 року о 16:45

  Сьогодні на Закарпатті, в рамках проекту міжнародної технічної допомоги, прикордонники Мукачівського загону отримали обладнання для виявлення радіаційних матеріалів і радіоактивних речовин, захисту, знезаражування та дозиметрії.

  Передати обладнання, надане Україні Урядом Королівства Норвегія через  Норвезьке Агентство радіаційного захисту (NRPA), прибув представник Агенції NorSik з питань радіаційного та радіоактивного захисту Норвегії, засновник та керівник проекту Павел Тішаков. В урочистій церемонії взяли участь керівництво та персонал Мукачівського прикордонного загону.

  Також на заході були присутні представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державного агентства України з питань зони відчуження та виконавці проекту в Україні.

  Загалом в рамках проекту військовослужбовці Мукачівського загону отримали обладнання на загальну суму близько 700 тисяч євро. Серед врученого обладнання, яке покращить виявлення та затримання незаконних РХБЯ матеріалів – мобільний автоматизований комплекс для виявлення радіоактивних речовин і ядерних матеріалів, мобільний дезактиваційний комплекс, засоби індивідуального захисту, пошукові дозиметри-сигналізатори, індивідуальні дозиметри гамма-випромінення, спектрометри  тощо.

  Під час вручення присутнім продемонстрували роботу обладнання та наголосили на важливості подібних проектів в Україні. 

  Варто зауважити, що даний проект реалізується у рамках двосторонньої Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом  Королівства Норвегії. Цей проект є першим для прикордонної служби у рамках співробітництва з норвезькими донорами і, у разі ефективної  імплементації, дозволить продовжити співпрацю за даним напрямом.