• In English
 • Російська агресія на сході України - це злочин проти майбутнього покоління українців, - Геннадій Зубко у Раді Європи
  опубліковано 02 лютого 2017 року о 14:14

  Замість того, щоб відчувати результати реформи децентралізації й навчатись у нових школах та дитсадках, сьогодні 1,5 тисячі дітей шкільного віку та близько 300 дошкільнят в  Авдіївці на Донбасі знаходяться під обстрілами російських бойовиків. Нас дуже непокоїть, що в Україні проводяться реформи, а велика кількість людей на сході країни залишається поза її межами через російську агресію. Це злочин проти майбутнього покоління українців. Ми звинувачуємо Російську Федерацію в цьому, в агресії, яку вона проводить в Україні. Про це сьогодні на засіданні Ради Європи у Страсбурзі заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

  Він повідомив європейській спільності, що «режим тиші» в Авдіївці не забезпечено, місто без електропостачання, відновлювальні роботи розпочати неможливо.

  «Україна проводить реформи, які демонструють результат, перебуваючи фактично у стані війні. Сьогодні Україна є європейською, оптимістичною країною. 75% українців підтримують європейську інтеграцію, 95% мешканців Авдіївки очікують на мир і переконані, що саме мир дасть можливість не покидати свої домівки, жити у своєму рідному місті, продовжувати навчання дітей», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

  Геннадій Зубко подякував Генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду за публічну заяву, у якій він закликав до негайного припинення обстрілів на Донбасі і виконання Мінських угод про припинення вогню.

  Нагадаємо, що сьогодні у штаб квартирі Ради Європи у Страсбурзі (Франція) відбувається слухання «Децентралізація в Україні: досягнення і перспективи». З доповіддю щодо впровадження реформи та її результатів виступив Геннадій Зубко.

  Також Україну представляють Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця. Також вперше на рівні Ради Європи результати впровадження в країні децентралізації представляє голова  Шумської об’єднаної територіальної громади Володимир Плетюк. У заході беруть участь Ягланд Турбйорн, Генеральний секретар Ради Європи, Андреас Кіфер, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Теодора Константініду, Постійний представник Кіпру, Голова заступників міністра, Даніель Попеску, Спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації, делегації країн-членів Ради Європи.