• In English
 • Україна - чемпіон Європи в експорті волоського горіха
  опубліковано 31 січня 2017 року о 17:44

  Сьогодні Україна займає перше місце в експорті волоського горіха серед країн Європи. Також наша країна увійшла у топ-5 виробників цього продукту в світі. Разом з тим залишаються деякі питання щодо подальшого розвитку даної галузі та експорту. Про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра агарної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої з представниками ВГО «Українська горіхова асоціація».

   «Розвиток виробництва нішевої продукції, цікавої для малих та середніх виробників, такої як плоди горіхів, є одним з пріоритетів для Мінагрополітики сьогодні. Для розвитку промислового виробництва та експорту необхідно створювати кооперативи чи кластери. На сьогодні виробництво горіхів роздроблено за структурою. Це заважає як ефективному виходу на зовнішні ринки, так і впорядкуванню роботи цієї галузі на внутрішньому ринку. Об’єднання виробників може вирішити багато з цих питань», - підкреслила заступник Міністра.

  Зі свого боку представники Української горіхової Асоціації розповіли про основні шляхи, які матимуть вплив на розвиток горіхового бізнесу в Україні та сам експорт. Зокрема, це розвиток сучасних технологій переробки, провадження систем якісної заготівлі, збереження та реалізації продукції та інше.

  «Виробництво горіхів є одним із цікавих сегментів агропромислового комплексу України, який забезпечує високий рівень рентабельності. Я рада, що ми маємо активний діалог з профільною асоціацією. А також ідеї щодо пілотного проекту з кооперації у горіховій галузі в Черкаській області, реалізація якого надасть можливість залучення ветеранів АТО та ВПО зі східних регіонів у виробництво горіхів. Це тільки один з аспектів нашої співпраці сьогодні», - резюмувала Ольга Трофімцева.

  Довідково

  Сьогодні в Україні вже висаджено понад 5000 га волоського горіха, 600 га фундука. На 2017 рік заплановані посадки ще 2500 га горіхоплідних культур, з них: волоського горіха -1520 га ; фундука - 890 г.; мигдаль - 40 га. В 2016 році експорт горіхів склав 40021,0 тонн, вартість була $79285 тис., а середня ціна $1981,1. Імпорт склав 1921,0 тонн, вартість – $ 13563 тис., а середня ціна $ 7060,4. Головні країни експортери у 2016 році: Ірак- $ 13107 тис., Іран- $ 11277 тис., Греція - $ 5457 тис., Азербайджан  - $ 2913 тис., Білорусь -  $ 2099 тис.