• In English
 • На Львівщині відшкодували 7,6 млн грн втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв
  опубліковано 30 січня 2017 року о 11:45

  У 2016 році до бюджетів місцевих рад Львівщини надійшло 7,6 млн грн відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв. З цих коштів 4,9 млн грн вже використано на проведення робіт із землеустрою та охорони земель.

  У подальшому зазначені кошти місцеві ради Львівської області можуть використати для проведення заходів із землеустрою, охорони та поліпшення земель. Реалізація землевпорядних робіт забезпечує в подальшому додаткове надходження коштів до місцевих бюджетів, завдяки розвитку територій громад.

  Найбільше коштів витрачено на впровадження заходів з охорони земель (1,7 млн грн), проведення нормативної грошової оцінки земель (1,1 млн грн), поліпшення сільськогосподарських та лісогосподарських угідь (1 млн грн), проведення інвентаризації земель (0,9 млн грн).

  Загалом на спеціальних рахунках місцевих рад Львівської області акумульовано 18,9 млн грн, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

  Довідково

  Відшкодуванню підлягають втрати  сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва у сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

  Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.