• In English
 • На Херсонщині 815 учасників АТО стали власниками земельних ділянок
  опубліковано 27 січня 2017 року о 16:14

  Землевпорядна служба Херсонської області приділяє значну увагу роботі з учасниками антитерористичної операції та членами родин загиблих воїнів, фахівці служби детально розглядають їх запити та звернення .

  Так,  близько 2 тисяч громадян – учасників АТО та членів родин загиблих військовослужбовців звернулися до Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області з клопотанням про отримання земельних ділянок. Понад 1,8 тис. військових отримали дозволи на розроблення проектної документації щодо відведення у власність земельних ділянок різного цільового призначення загальною площею понад 2,7 тис. гектарів. Решта заяв знаходиться на розгляді у фахівців.

  На сьогоднішній день лише в Головному управлінні Держгеокадастру у Херсонській області затверджено проекти землеустрою та надано у власність 456 земельних ділянок загальною площею майже 677 гектарів. В основному це земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.

  В цілому ж по Херсонській області за наказами Головного управління Держгеокадастру, а також рішеннями (розпорядженнями) органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій земельні ділянки отримали 815 учасників АТО та членів родин загиблих військовослужбовців. Загальна площа переданої у власність землі становить понад 710 гектарів.

  Для задоволення потреб учасників АТО на території області зарезервовані та залишаються вільними ще понад 4,6 тис. га земель різного цільового призначення, з яких трохи більше, ніж 3,7 тис. га – землі сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) та близько 931 га – землі комунальної власності (в межах населених пунктів).

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.