• In English
 • На Донеччині розпочали роботу два центри безпеки громадян
  опубліковано 26 січня 2017 року о 14:55

  26 січня на території Черкаської та Шахівської об’єднаних територіальних громад, що у Донецькій області, розпочали роботу центри безпеки громадян. До їх складу входитиме не лише пожежно-рятувальна команда (по 17 осіб у кожному центрі), але й швидка медична допомога та представники Національної поліції. Участь у відкритті центрів взяли заступник Міністра внутрішніх справ України Анастасія Дєєва, заступник Голови ДСНС України Руслан Білошицький, голова Донецької ОДА, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, очільники та жителі громад.

  За словами заступника Міністра внутрішніх справ України Анастасії Дєєвої, одним із важливих питань на сьогодні є оптимізація роботи рятувальників, поліції та швидкої медичної допомоги. Саме тому відкриття подібних центрів безпеки допомагає більш ефективно та комплексно вирішувати питання щодо захисту населення від небезпек та сприяє налагодженню тісної взаємодії між оперативними службами і жителями громад.

  У свою чергу заступник Голови ДСНС Руслан Білошицький зазначив, що у листопаді минулого року в м. Лиман Донецької області запрацював  перший в Україні Центр безпеки. І відкриття ще двох свідчить про подальші кроки на шляху до реалізації основних напрямків реформування системи ДСНС, що розпочалося у вересні 2016 року.

  “Фахівці центрів безпеки громадян зможуть оперативно реагувати на надзвичайні ситуації та події, надавати медичну допомогу, забезпечувати правопорядок у громадах і тим самим комплексно гарантувати безпеку громадян”, - зазначив заступник Голови ДСНС Руслан Білошицький.

  На базі центрів буде створено команди добровольців-вогнеборців, які разом із професійними пожежниками виїжджатимуть на виклики.  Цього дня заступник Міністра внутрішніх справ, заступник Голови ДСНС та Голова Донецької ОДА урочисто вручили першим добровольцям кепки та футболки з логотипом “Доброволець-вогнеборець”.

  Довідково

  Відкриття центрів відбулося відповідно до Меморандуму про співпрацю, що був підписаний між Донецькою облдержадміністрацією та Державною службою України з надзвичайних ситуацій. На даний час робота щодо реформування системи цивільного захисту триває не лише на території Донецької області, але й у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Полтавській та Тернопільській областях, де спільно із обласними державними адміністраціями  ДСНС реалізує Пілотні проекти щодо формування пожежної охорони в новостворених територіальних громадах.