• In English
 • Під час благодійного фестивалю "ЕтноЗима у Михайлівському" встановили всеукраїнський рекорд з найдовшого виконання колядок і щедрівок
  опубліковано 23 січня 2017 року о 17:57

  Під час благодійного фестивалю "ЕтноЗима у Михайлівському" на території Михайлівського Золотоверхого монастиря, в  рамках Різдвяного марафону "Радуйся!", був встановлений всеукраїнський рекорд з найдовшого виконання колядок і щедрівок. Упродовж трьох з половиною годин пролунало понад 100 пісень, учасниками якого стали близько 40 дитячих, фольклорних, церковних та професійних  музичних колективів.

  До різдвяного марафону долучився  Міністр культури України Євген Нищук, який разом з Камерним дівочим хором Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В. Лисенка виконав дві щедрівки  "Щедрик" і "Добрий вечір, пане господарю", а  також колядку "Ой у місті Вифлеємі".

   «Виконання різдвяних колядок та щедрівок є особливою традицією України. Саме під час цих світлих свят люди відкривають свою душу для добра, для любові, для взаємоповаги. І в цих колядках та щедрівках закладене величезне багатство та таємнича магія, притаманна кожному куточку нашої великої країни», - розповів Євген Нищук.

  Дуже приємно, що на ініціативу організаторів відгукнулося чимало артистів та колективів, серед яких дуже значна частина саме дитячих колективів. Я радо долучився до проекту не лише в організаційний спосіб, а й заспівав щедрівку та колядку разом з нашим славним колективом  Київської спеціалізованої школи імені Лисенка».

  Він також висловив сподівання, що подібна ініціатива буде мати продовження  наступного року.

  Учасниками різдвяного марафону також стали відомі українські виконавці Ніна Матвієнко, Анжеліка Рудницька, Марина Одольська, лідер гурту «Без обмежень» Сергій Танчинець, лідер гурту “Мандри» Сергій Фоменко (Фома), Тарас Компаніченко і «Хорея козацька» та інші. 

  Під час фестивалю також діяли інші локації: літературна сцена з широкою програмою та презентацією літературних новинок, майстер-класи з народних ремесел та Різдвяний ярмарок. В рамках заходу організатори також проводили збір коштів, які спрямовуватимуться на допомогу дитячим будинкам, що знаходяться на лінії фронту.

  Фестиваль «ЕтноЗима» відбувся за сприяння Центру фольклору та етнографії  Інституту філології КНУ ім. Тараса Шевченка, Михайлівського Золотоверхого монастиря, «Елеос-Україна» та мистецької агенції «Територія А». Ініціатором фестивалю виступила громадська діячка  та співачка  Анжеліка Рудницька.