• In English
 • "Страшна правда про Голокост має стати уроком, щоб не допустити повторення таких злочинів проти людства у сучасному світі" - Євген Нищук
  опубліковано 21 січня 2017 року о 15:20

  Напередоні міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у Києві відкрилась фотовиставкаЕлі Візель: з Сигіта у Нью-Йорк через Францію та Ізраїль”.

  20 січня у столичному Центрі сучасного мистецтва Галереї M-17   відбулося відкриття виставкиЕлі Візель:  з Сигіта в Нью-Йорк через Францію та Ізраїль”. У експозиціїжиттєпис відомого по всьому світу письменника, журналіста і громадського діяча. На фото - моторошна історія родини Елі Візеля, яку нацисти депортували до табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі на території Польщі; етапування його після смерті матері та сестер до концентраційного табору Бухенвальд; навчання у Парижі, робота журналістом. 

  Ініціаторами виставки стали Посольство Держави Ізраїль в Україні, Український інститут вивчення ГолокостуТкума”, Ізраїльський Культурний Центр у Києві та організаціяLimmud  FSU”. Унікальні фотографії були надані з мемуарів американського видавця Альфреда Кнопфа, муніципалітетом м. Сигіт, фото-службою Білого Дому, Меморіальним музеєм Голокосту США, Бостонським Університетом, Бібліотекою Джиммі Картера, архівомДжерусалем пост” та численними знімками з приватних колекцій.

  За задумом в контексті виставки показане життя видатної людини, яка більшу частину свого життя присвятила боротьбі за пам’ять про Голокост і шість мільйонів загиблих євреїв. Так, Елі Візель написав 57 художніх та наукових книг, отримав  близько 140 почесних ступенів від наукових інституцій по всьому світу. Літературний доробок та правозахисна діяльність Елі Візеля були відзначена величезною кількістю нагород, серед яких  – Президентська медаль Свободи, Золота медаль Конгресу США, Національна гуманітарна медаль, Медаль свободи, Орден почесного легіону. У 1986  р. Елі Візель отримав Нобелівську премію миру.

  Символічно, що якраз напередодні дня пам’яті жерв Голокосту, запровадженого рішенням ООН 27 січня, ми присутні на відкритті цієї виставки. По всьому світу нині є безліч пам’ятних місць, присвячених даній теміАушвіц-Біркенау, Бабин Яр та інші. Вони є болісним нагадуванням про страшні події тих часів. І кожна людина, яка своєю творчою, науковою роботою розкриває їх, не дає забути, через моторошні уроки вкотре показуєтакий злочин ніколи більше не має повторитися” – сказав під час відкриття Міністр культури України Євген Нищук.

  “Не так давно ми на найвищому державному рівні, за участі поважних гостей з-за кордону здійснювали заходи по вшануванню роковин пам’яті загиблих у Бабиному Яру. І дуже важливо, щоб цей процес був безперервним – не під датипам’ятати треба щоденно. А такі постаті, яка Елі Візель, варто вивчати. Досліджувати його здатність доносити світу правду та істині масштаби катастрофи, свідком якої він був”.