• In English
 • Громадська рада при Держводагентстві підвела підсумки своєї діяльність у 2016 році
  опубліковано 20 січня 2017 року о 17:12

  19 січня 2017 року за участю першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва відбулося засідання громадської ради при Держводагентстві, у якому взяли участь члени громадської ради (представники екологічних, правозахисних, міжнародних громадських організацій, наукових установ, благодійних організацій), фахівці Агентства та представники засобів масової інформації, зокрема, кореспонденти інформаційного агентства УНІАН та Українського радіо.

  Під час зазначеного засідання Ганна Цвєткова, координатор напрямку «Вода та санітарія» Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86», представила на розгляд членів громадської ради інформацію щодо переосмислення водної безпеки для України - результати Національних політичних діалогів (2016). Після активного обговорення цього питання було одностайно вирішено продовжувати детальний розгляд цієї теми на засіданнях робочої групи громадської ради для опрацювання пропозицій щодо підготовки Водної стратегії України.

  Питання щодо Програми розвитку гідроенергетики в Україні до 2026 року висвітлив під час свого виступу заступник голови громадської ради при Держводагентстві Віктор Мельничук, координатор водного напрямку Всеукраїнської громадської організації «Національний екологічний центр». Його доповідь була доповнена виступами Світлани Матус - координатора з питань екологічної політики WWF в Україні, та Дмитра Іванова – кореспондента Українського радіо. Громадськістю акцентувалася увага на необхідності дотримання вимог природоохоронного законодавства.

  Разом з тим, громадськості було представлено Концепцію реформування організаційної структури Державного агентства водних ресурсів України, зокрема, проект зміни організаційної структури Держводагентства.

  Окрім іншого, розглядалося питання щодо перейменування Дніпродзержинського водосховища. У результаті обговорення питання про перейменування було вирішено звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з пропозицією щодо перейменування Дніпродзержинського водосховища на Кам'янське. Необхідність цього обумовлена вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

  Наостанок громадською радою було заслухано річний звіт про діяльність громадської ради за 2016 рік, зокрема, щодо виконання плану роботи громадської ради на 2016 рік, проведення консультацій з громадськістю, розгляду основних питань діяльності водогосподарської галузі тощо.