• In English
 • Лілія Гриневич: Щоб міжнародна допомога була ефективною, всі партнери мають розуміти загальну картину реформ
  опубліковано 18 січня 2017 року о 17:35

  Нам важливо переконатися, що мережа наших міжнародних донорів і партнерів є єдиною, усі однаково обізнані про політику МОН у профільних сферах і можуть координувати участь у реформах як зі своїми урядами, так і з іншими колегами та міжнародними організаціями. Про це зазначила Міністр освіти і науки України на зустрічі з міжнародними донорами, що відбулася сьогодні, 18 січня, в приміщенні Посольства Республіки Чехія в Україні.

  «Ми давно разом працюємо, але це вперше, коли ми збираємо всіх наших партнерів в одному місці. Ми маємо багато проектів і вдячні вам за участь у них, але ми хочемо зібрати їх разом, як пазл, щоб створити загальну картину реформ в освіті та стимулювати продуктивну співпрацю в усіх важливих сферах. Зараз у нас є прогалини між різними проектами, що не дають запрацювати реформам повною мірою. Щоб цього уникнути, ми маємо працювати разом», – наголосила Лілія Гриневич.

  Вона докладно представила всі сфери, в яких наразі Міністерство має спільні проекти з міжнародними партнерами. Зокрема, йшлося про модернізацію професійно-технічної освіти.

  Начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН Анна Новосад подякувала європейським партнерам за активну участь у підвищенні якості професійно-технічної освіти в Україні, допомогу в створенні навчально-практичних центрів, де вже сьогодні українці можуть отримати потрібні навички, навчаючись на надсучасному обладнані.

  Детально розглянули й реформу «Нова українська школа». Міністр відзначила, що впровадження змін потребуватиме залучення міжнародних експертів, зокрема з країн, де подібні зміни вже відбулися. Йдеться про розробку сучасних освітніх стандартів; модернізацію освітнього середовища; запуск національної онлайнової платформи освіти; модернізацію підготовки вчителів.

  Лілія Гриневич особливо наголосила на тому, що Міністерство шукає партнерів для створення національної онлайн-платформи.

  «За допомогою цієї платформи ми хочемо створити новий формат у стосунках між батьками, вчителям та учнями. Наразі ми шукаємо партнерів для співфінансування цієї важливої ініціативи, так само як і експертів, що зможуть поділитися досвідом у цій сфері, а також провести експертизу», – зазначила Міністр.

  Забезпечення якості вищої освіти також було окреслено як один із важливих викликів, над якими працюватиме МОН наступними роками.

  «Нова якість вищої освіти, де досі існують зловживання та корупція, потребує розробки нових правил та процедур, які регламентуватимуть, як саме оцінюватиметься і відслідковуватиметься якість роботи наших університетів. Нам потрібна консультація щодо того, як такі процедури розвивати, зробити їх прозорими та ефективними», – пояснила Анна Новосад.

  Окремо тривала дискусія щодо подальшого розвитку науки в Україні та імплементації Закону «Про наукову та науково-технічну діяльність».