• In English
 • Володимир Гройсман: Українські професійно-технічні заклади мають отримати надсучасне обладнання
  опубліковано 17 січня 2017 року о 15:16

  Професійно-технічні заклади мають отримати надсучасне обладнання, що забезпечуватиме високу якість освіти та підготовки конкурентних робітників. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами в Чернігівському вищому професійному училищі побутового обслуговування.

  "Я взагалі хотів би, щоб професійно-технічні заклади по цим трьом спеціальностям, які я перераховував, отримали надсучасне обладнання. Для мене це принципово важливо. Навчається, завершила навчання, отримала свій диплом - прийшла на роботу", - зауважив Володимир Гройсман.

  "Мені не потрібна мережа закладів - мені потрібна якісна навчальна база для 100% українських студентів і молоді, щоб вони отримали знання і навички, щоб вони отримали свою спеціальність. Вони мають йти працювати високо підготовленими. Це інвестиція саме в якість і їхнє майбутнє", - підкреслив Прем’єр-міністр.

  Він зауважив, що в Україні є заклади професійно-технічної освіти, які навчають молодих людей на технологіях 60-70 років. "Це означає, що ми витрачаємо туди кошти, а вони не є конкурентними, вони не здобувають тих знань, які необхідні. Наша позиція - Уряду, Міністерства освіти і науки - полягає у тому, що ми маємо провести повну модернізацію навчальних програм і сучасного обладнання", - заявив Володимир Гройсман.

  Планом пріоритетних дій Уряду на 2016 рік передбачено реалізацію пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за трьома професіями: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», «Швачка. Кравець. Закрійник», зазначив він.

  За даними професіями затверджено державні стандарти професійно-технічної освіти. Уряд минулого та цього року виділив по 50 млн грн для придбання сучасного обладнання, устаткування, інструменту для забезпечення роботи 25 навчально-практичних центрів за вказаними професіями. У разі потреби цей ресурс буде збільшено, зауважив Глава Уряду.

  Вже є результати модернізації навчання, зауважив Володимир Гройсман. Так, сьогодні на прикладі Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування нове сучасне обладнання в закладах професійно-технічної освіти дає можливість готувати фахівців конкретно для легкої промисловості України, які здатні виробляти конкурентний продукт, зазначив Прем’єр-міністр.

  Молоді люди, які будуть навчатися на такому сучасному обладнанні, будуть конкурентними та отримають нормальну заробітну плату прийшовши на виробництво, зауважив він.

  Глава Уряду зазначив, що у країні є десятки тисяч вакансій, що потребують кваліфікованих робітничих кадрів. У зв'язку з цим, головне завдання - підготувати такі кадри та забезпечити якість їх навчання.

  Прем’єр-міністр переконаний, що увесь "процес освіти в Україні - школа, ПТУ, вища школа - мають бути сучасними і мають отримати доступ до усіх кращих практик знань, які є сьогодні у світі".

  У цьому контексті він зазначив, що доступна дошкільна освіта, якісне викладання та навчання у школі, закладах професійно-технічної та вищої освіта мають "дати якісний багаж знань і здібностей, які зроблять кожну молоду людину у нашій країні успішною".

  "Головне, щоб наші діти отримали можливість здобуття якісної освіти, щоб вони були конкурентними і змогли знайти робочі місця у нашій країні", - наголосив Глава Уряду.

  "Освіта, її якість і можливість знайти себе у реальному секторі економіки - це ті завдання, які я ставлю перед собою як Прем’єр-міністра, перед урядовцями, місцевою владою, яка має бути нашим і партнером і однодумцем у цьому процесі", - підкреслив він.