• In English
 • На Чернігівщині державні аудитори 2016 року забезпечили відшкодування втрат на понад 17 млн грн
  опубліковано 06 січня 2017 року о 10:54

  Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області (Управління) 2016 року забезпечило відшкодування втрат на суму 17,3 млн грн.

  Зокрема, завдяки чернігівським аудиторам до бюджетів, бюджетних установ, організацій та підприємств надійшло 1,8 млн грн. Забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на суму 15,5 млн грн.

  За матеріалами контрольних заходів та за результатами участі аудиторів у перевірках, які проводили правоохоронні органи, розпочато 22 досудових розслідування, вручено 3 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані із корупцією.

  Окрім того, реалізуючи право на звернення до суду в інтересах держави, спеціалісти Управління пред’явили 8 позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 1,1 млн грн. Пред’явлення ще 37 таких позовів ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю.

  За порушення законодавства 102 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 33 – до дисциплінарної, 33 – до матеріальної. Із займаних посад звільнено семеро осіб.

  За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій прийняли 76 управлінських рішень.

  Позитивного економічного ефекту на суму 3,1 млн грн вдалося досягти через упровадження керівниками об’єктів контролю пропозицій, наданих фахівцями Управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів.

  Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,3 млн грн.