• In English
 • Сергій Савчук обговорив із Послом Фінляндії в Україні плани розвитку двосторонньої співпраці країн у сфері відновлюваної енергетики
  опубліковано 30 грудня 2016 року о 16:04

  Співпраця України та Фінляндії у сфері відновлюваної енергетики буде взаємовигідною для обох країн. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході зустрічі з Послом Фінляндії в Україні Югою Віртаненом, що відбулася 30 грудня в Агентстві.

  «Питання зменшення енергоспоживання та використання енергії з відновлюваних джерел є пріоритетними для України. Тому ми активно розвиваємо сферу енергоефективності та відновлюваної енергетики і, при цьому, залучаємо досвід передових країн світу. Враховуючи значні напрацювання Фінляндії у цих сферах, ми хочемо започаткувати тісну двосторонню співпрацю», - наголосив Голова Агентства та додав, що Україна зацікавлена у залученні фінських технологій, фахівців та інвестицій до реалізації спільних проектів у сферах відновлюваної енергетики, альтернативних видів палива та енергоефективності.

  «Зі свого боку ми удосконалюємо законодавство для того, щоб інвестор, в тому числі іноземний, був зацікавлений працювати на українському ринку та був впевнений у поверненні вкладених інвестицій», - повідомив Сергій Савчук та розповів про переваги вже прийнятого минулого року Закону України №514-VIII щодо створення конкурентоспроможних умов виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.

  У ході перемовин Посол Фінляндії в Україні висловив задоволення успіхами України у напрямку зменшення та заміщення споживання газу та розповів про досвід Фінляндії у цій сфері. За його словами, частка енергії з відновлюваних джерел енергії в кінцевому енергоспоживанні Фінляндії складає 38,7%, з яких близько 80% отримано з деревної біомаси. Крім того, до 2030 року країна планує наполовину знизити залежність від імпорту викопних видів палива і заборонити використання вугілля у виробництві електроенергії.

  У свою чергу Сергій Савчук розповів Югу Віртанену, що для налагодження співробітництва України та Фінляндії Держенергоефективності вже підготовлено проект Меморандуму про взаєморозуміння у сферах відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива із Міністерством економіки та зайнятості населення Фінляндської Республіки та передано на розгляд фінській стороні.

  «Підписання Меморандуму стане гарним сигналом з одного боку для фінських інвесторів про те, що варто заходити на український ринок, а з іншого – для місцевої влади України про те, що необхідно активізуватися та створювати сприятливі умови для роботи інвесторів у нашій країні»,  - прокоментував Голова Агентства.

  Наприкінці зустрічі сторони дійшли згоди щодо необхідності започаткування співпраці України та Фінляндії у сфері відновлюваної енергетики та підготовки до підписання зазначеного Меморандуму.