• In English
 • Від початку року під час операційного аудиту Держаудитслужба виявила факти незаконного та неефективного використання державних ресурсів на 881 млн грн
  опубліковано 26 грудня 2016 року о 09:57

  Протягом січня-листопада 2016 року під час проведення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій (операційний аудит) на найбільших суб’єктах господарювання державного сектору економіки Держаудитслужба виявила незаконне і неефективне використання державних ресурсів на суму 881,5 млн грн. Зокрема, у 305 випадках державні аудитори надали рекомендації щодо попередження незаконного або неефективного використання державних ресурсів на суму 393,6 млн грн та виявили 329 таких фактів на суму 487,9 млн грн.

  Наприклад, державні аудитори виявили непоодинокі факти непродуктивних витрат (придбання послуг за відсутності виробничої потреби; проведення авансових платежів, не передбачених умовами договорів; надання безвідсоткових позик працівникам підприємства в обсягах, що перевищують визначені фінансовим планом).

  Поширеними також залишаються порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель.

  Завдяки проведенню фахівцями Держаудитслужби операційного аудиту, головний акцент якого зосереджено на попередженні порушень, протягом 11 місяців поточного року державні підприємства заощадили (тобто не здійснили зайвих та непродуктивних витрат) 107,8 млн грн. Зокрема, було попереджено незаконні витрати підприємств на 92,3 млн грн та неефективні витрати – на 15,5 млн грн.

  Загалом протягом звітного періоду Держаудитслужба охопила державним фінансовим аудитом окремих господарських операцій фінансові ресурси 32-х об'єктів державної власності, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, серед них – 15 їхніх відокремлених підрозділів.

  Довідково

  Державний фінансовий аудит окремих господарських операцій як один із різновидів державного фінансового контролю є інструментом превентивних заходів. Він здійснюється безперервно та передбачає постійну присутність державних аудиторів на об’єктах контролю для моніторингу окремих господарських операцій (перевірка платіжних доручень, проектів договорів), які ще не відбулися. Цей вид аудиту спрямований на попередження фінансових порушень, пов’язаних із реалізацією та придбанням товарів (послуг).

  У межах його здійснення на постійній основі проводиться: попередній контроль за найбільшими операціями суб’єктів господарювання; аналіз цих операцій щодо законності та ефективності; визначення можливих ризиків для суб’єкта господарювання внаслідок укладення певних угод чи проведення певних операцій ще на етапі схвалення (підписання) проектів відповідних документів.