• In English
 • Міністерство охорони здоров'я затвердило дорожню карту і принципи першого компоненту системи E-Health в Україні
  опубліковано 23 грудня 2016 року о 10:10

  22 грудня представники Міністерства охорони здоров’я України, державних і громадських організацій, а також учасники публічної ініціативи з електронізації сфери охорони здоров'я підписали другий Меморандум щодо співпраці у створенні системи E-Health в Україні.

  Меморандум, серед іншого, затверджує ключові принципи побудови першого електронного сервісу і дорожню карту створення системи E-Health.

  Автори документа затверджують Технічні вимоги для створення пілотного мінімального життєздатного продукту (MVP) прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров’я.

  Продукт має забезпечити управління та адміністрування процесів, які передбачені реформою фінансування первинної ланки системи охорони здоров’я в Україні, із дотриманням принципу “гроші йдуть за пацієнтом”.

  Відповідно до затвердженої дорожньої карти, електронізація охорони здоров'я відбуватиметься у чотири основні етапи створення та запровадження електронної системи охорони здоров’я в Україні у 2017-2018 роках:

  Перший етап – створення MVP для підтримки реформи фінансування первинної ланки системи охорони здоров’я.

  Другий етап – запровадження додаткових електронних інструментів для забезпечення процесу відшкодування вартості лікарських засобів (реімбурсації) та направлення пацієнта на діагностику.

  Третій етап – розвиток E-Health шляхом створення нових інструментів для підтримки інших напрямків реформування системи охорони здоров’я.

  Четвертий етап – розширення функціоналу, запровадження додаткових сервісів, які міститимуть медичну інформацію про пацієнта.

  Меморандум підписали: в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун, заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, заступник Голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, заступник Голови Державного агентства електронного урядування Андрій Піскун, голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов, голова координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей та інші учасники публічної ініціативи з електронізації сфери охорони здоров'я.

  Доктор Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я, зазначила, що створення системи E-Health є обов`язковою умовою реалізації глобальної реформи системи охорони здоров’я, концепцію якої днями затвердив Уряд.

  “Це найбільш суттєва реформа за останні 25 років, і навіть більше. Вона змінює всю логіку відносин між державою, лікарями і пацієнтами. Ми повинні рухатися швидко, щоб реформа була успішною. Дуже добре, що публічна ініціатива бере на себе відповідальність оперативно запропонувати МОЗу продукт, який забезпечить перші кроки реформи. А згодом дозволить побудувати глобальну систему E-Health в Україні”, – додала Уляна Супрун.

  Заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк підкреслив, що публічна ініціатива зробила величезний об’єм роботи за місяць, який пройшов з часу підписання першого Меморандуму: “Зараз ми вже підписуємо більш конкретні плани і вимоги до першого електронного продукту. Зі свого боку ми обіцяємо забезпечити необхідну підтримку і повне сприяння Міністерства. У нас наразі єдина мета – вчасно розпочати реформу, і вже на першому етапі мати ефективний інструмент”.

  Дмитро Шимків, заступник Голови Адміністрації Президента України, Секретар Національної ради реформ, нагадав, що сьогодні Україна є одним зі світових лідерів в IT: “Ми виготовляємо інноваційні продукти для закордонних компаній, у нас величезний об’єм експорту ІТ-послуг. Проте, ми поки що мало застосовуємо цей величезний потенціал всередині країни. Зараз у нас є унікальна можливість побудувати найбільш сучасну, найбільш ефективну систему E-Health в світі. У нас все для цього є: чудові ІТ-фахівці, досвідчені лікарі, науковці. Тож треба просто взяти і зробити!”

  Очікується, що пілотну версію першого продукту розроблять протягом двох місяців з моменту підписання Меморандуму.

  Нагадаємо, підписання першого Меморандуму щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров’я відбулось 25 листопада 2016 року в Міністерстві охорони здоров’я України.

  Щоб приєднатись до ініціативи, надішліть листа на адресу memorandum.moz@gmail.com.

  Ключові документи публічної ініціативи доступні за посиланням: https://goo.gl/PKpAKc.

  Читайте також запитання та відповіді про систему eHealth в Україні.