• In English
 • МОН встановило ліцензійне програмне забезпечення на 23 тис. комп’ютерів для шкіл – Майкрософт надав 90% знижку
  опубліковано 22 грудня 2016 року о 16:53

  На 23 тис. комплектів комп’ютерів, що були отримані в межах допомоги Україні від Китайської народної республіки, було встановлено ліцензійне програмне забезпечення – операційна система, пакет офісних програмних засобів Microsoft Office Professional та антивірусне програмне забезпечення.

  «Для нас було важливим, щоб до шкіл надійшли комп’ютери, повністю готові до використання в навчальному процесі, і ми могли ефективно використати надану нам допомогу з Китаю. Саме тому було прийнято відповідальне рішення – закупити ліцензійне програмне забезпечення для кожного з цих комп’ютерів. У 2012 році вже був прецедент, коли КНР передало комп’ютери і їх доставили до шкіл як залізо, без встановлення операційної системи. В результаті деякі школи взагалі не використовували обладнання», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

  Закупівля програмного забезпечення, а також послуги з його встановлення здійснювалося через систему «Прозоро». Загальна вартість програм разом із послугою встановлення склала 10млн гривень, що еквівалентно близько 10% від орієнтовної ціни аналогічних програмних продуктів. Тобто державі встановлення ПЗ на 1 комп’ютер обійшлося менше ніж в 435 гривень.

  Згідно з інформацією, наданою МОН компанією ТОВ «Майкрософт Україна», вартість аналогічного програмного забезпечення складає орієнтовно:

  Настільна операційна система Windows – 189$ (легалізатор та оновлення до Windows Professional);

  Пакет офісних програмних засобів Microsoft Office Professional – 69$ на один рік;

  Антивірусне програмне забезпечення IntuneOpen – 6,6$ на один рік.

  Таким чином, реальна вартість 23тис. пакетів програмного забезпечення в понад 16 разів більша за суму, яка в результаті була сплачена. І це без урахування послуги зі встановлення ПО на кожен з комп’ютерів.

  Розподіл ПК по Україні здійснюється пропорційно до кількості учнів у кожному з регіонів, а в областях – згідно з потребами загальноосвітніх навчальних закладів (рішення обласних та Київської міської державних адміністрацій).

  Нагадуємо, що 19 грудня 2016 р. Міністерство освіти і науки розпочало передачу загальноосвітнім навчальним закладам зазначених комп’ютерів. У комп’ютери вбудовано механізми, які дозволять контролювати їх використання у сфері освіти і науки.

  Довідково

  «Майкрософт Україна» та Міністерство освіти і науки України мають на меті збільшити доступність цифрових технологій для усіх учнів та шкіл.

  «Партнерство в навчанні» є глобальною ініціативою корпорації Майкрософт з метою допомогти кожній людині здобути таку освіту, на яку вона заслуговує, зосередивши увагу на найефективнішому використанні технологій учителями та керівниками навчальних закладів для значного покращення якості освіти.

  У рамках Меморандуму з МОН та програми «Партнерство в навчанні» «Майкрософт Україна» розвиває ініціативу «Формуй майбутнє» (Shape the Future), яка є єдиним підходом Microsoft до надання підтримки освітнім установам для впровадження комплексної цифрової стратегії підключення, цільовою аудиторією якої є учні та учителі.

  Знижка до 90% ринкової вартості надається для країн, що розвиваються (в які входить Україна) та за умови підписання національної угоди. Такі продукти не є у відкритому доступі та надаються виключно для освітніх програм.

  Такий підхід у взаємодії Міністерства освіти і науки та Microsoft вже багато років здійснюється у сусідніх країнах, наприклад, Болгарії, Угорщині, Румунії та Грузії, а також в інших країнах, та довів свою економічну і академічну ефективність.