• In English
 • У ДФС презентували результати діяльності членам Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності
  опубліковано 15 грудня 2016 року о 17:03

  Завдяки сумлінним платникам податків та заходам ДФС з детінізації економіки у 2016 році  державний бюджет отримав рекордні надходження. На цьому наголосив Голова ДФС Роман Насіров під час засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС.

  За його словами, у 2016 році надходження до зведеного бюджету зросли на 30%. За 11 місяців зведений бюджет додатково отримав 154,7 млрд грн.

  Також значно зросли надходження й до місцевих бюджетів, які з початку року отримали 131,3 млрд грн.

  «У місцеві бюджети надходить на 50%, 70%, а у деяких – у два рази більше коштів, ніж минулого року. Ми вважаємо, що на кінець року у місцевих бюджетах залишиться понад 40 млрд гривень – це дуже вагомий інвестиційний ресурс», - підкреслив Роман Насіров.

  Значне зростання надходжень місцевих бюджетів відбулося завдяки детінізації, зокрема, сплати акцизів, а також 10-відсотковому відрахуванню в місцеві бюджети податку на прибуток. Також, за словами Голови ДФС, значно збільшуються збори платежів на митницях та находження з  ПДВ.

  «Нам вдалося на 33,8 % збільшити податкові платежі, а це – збори з ПДВ, з акцизного податку, з податку на прибуток, з рентної плати та ін. А ще на 32 % до відповідного періоду 2015 року зросли митні платежі», - наголосив Роман Насіров.

  Серед пріоритетів у діяльності ДФС наступного року Голова ДФС, зокрема, відзначив  подальшу електронізацію процесів адміністрування податків і зборів.

  «Вже сьогодні щодня в ДФС обробляється понад 1 млн електронних документів, тобто щосекунди 50 документів. Постійно зростає перелік сервісів Електронного кабінету, який вже задовольнив основні запити платників податків», - підкреслив Роман Насіров.

  У свою чергу представники бізнесу наголосили на необхідності постійного моніторингу наслідків ухвалених законодавчих актів та їх вплив на зайнятість населення, використання інвестицій та внутрішніх ресурсів для розвитку підприємництва.

  У цьому напрямі для представників Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності дуже важлива аналітика фіскальної служби, яка фіксує стан платників податків та його динаміку, для посилення спільних аргументів щодо запровадження змін у законодавстві, підвищення ділової активності та покращення інвестиційного клімату в Україні.