• In English
 • Наталія Микольська: Україна та Ізраїль ведуть інтенсивні переговори щодо укладення Угоди про зону вільної торгівлі
  опубліковано 15 грудня 2016 року о 15:44

  Сьогодні, 15 грудня, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська взяла участь в он-лайн панельній дискусії «Розвиток ізраїльсько-українського партнерства. Реформи, виклики й можливості в довгостроковій перспективі. Угода про вільну торгівлю та двосторонні відносини» під час Ізраїльсько-українського форуму підприємців.

  У своїй промові Наталія Микольська підкреслила важливість подальшого розвитку ізраїльсько-українських відносин, розповіла про досягнення Уряду України на шляху реформування та економічного розвитку, зокрема розвитку міжнародної торгівлі. Окремо також йшлося про важливість укладення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.

  Наталія Микольська зазначила: «Україна вже має угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, Канадою, Європейською асоціацією вільної торгівлі, Чорногорією, Македонією та іншими країнами. Хотілося б, щоб до цього переліку приєднався й Ізраїль, адже він є нашим важливим торговельним партнером. Тому наразі переговори між урядами країн інтенсифікувалися».

  Загальний товарообіг між країнами за 9 місяців 2016 склав $501,17 млн, з них $356,1 млн - експорт з України, а $145,06 млн - імпорт до України. Головні галузі українського експорту: сільське господарство, металургія, машинобудування, хімічна промисловість. Український імпорт натомість переважно складається з продуктів хімічної промисловості, машинобудування та мінеральних продуктів. Спільним інтересом обох країн є співпраця у галузі сільського господарства, хімічної промисловості, ІТ-секторі, науці, космічній галузі та нанотехнологіях. За словами Наталії Микольської, українська легка промисловість як креативна фешн-індустрія наразі демонструє особливе зростання та великий попит.

  Довідково

  Ізраїльсько-український форум підприємців був присвячений новій ері ізраїльсько-українських відносин. Подія спрямована на створення платформи для нових успішних бізнес-проектів, співробітництва як у сфері бізнесу, так і соціального підприємництва, для спільного вивчення тенденцій ринків в Ізраїлі та Україні, пошуку пріоритетних галузей для інвестицій.

  Відеоматеріали представлені під час Форуму

  Відео про реформи: https://www.youtube.com/watch?v=9mQt9IPJkEg  

  Відео InvestUkraine: https://www.youtube.com/watch?v=jdSQuanI8Z8