• In English
 • Презентовано Стратегію комунікування європейської інтеграції України
  опубліковано 15 грудня 2016 року о 14:58

  Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у презентації Стратегії комунікування європейської інтеграції України. 

  Стратегію розробила незалежна Експертна група у тісній співпраці з офісом Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Кабінету Міністрів України, а також у консультаціях з Представництвом Європейського Союзу в Україні та ключовими медійними та неурядовими гравцями у сфері комунікування європейської тематики в Україні. 

  Документ підготовлено в рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа». Проект реалізується за кошти Програми «Підтримка демократії», яка фінансується з Програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Проект здійснюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з двома українськими громадськими організаціями – «Інтерньюз-Україна» і Товариства Лева.

  «Тепер ми маємо проект, який плануємо взяти «на озброєння». Це дуже важливий документ для нас, адже маємо складнощі і з тим, як бачить себе сама Європа, і з розумінням нинішніх трансформацій громадянами України. Важливо пояснити, що ці зміни дадуть конкретно кожному. Якщо ми спільно зможемо це пояснити – отримаємо підтримку людей», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  «Маємо розповідати історії успіху людей про те, як позитивно впливає на їхнє життя Угода про асоціацію, аби інші люди розуміли користь та важливість Угоди», – сказав, своєю чергою, заступник голови Представництва ЄС в Україні Томас Фреллесен.

  За словами заступника директора Регіональної місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джона Пеннела, багато людей зі скептицизмом, а іноді навіть вороже ставляться до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Ціль цієї Стратегії – змінити ці погляди», – наголосив пан Пеннел.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло зазначив, що умови, в яких Україні доводиться інтегруватися з ЄС, дуже відрізняються від тих, які мала свого часу Польща. Але «Україна без членства уже є частиною ЄС», вважає він.

  Схожу стратегію інформування громадськості про європейську інтеграцію було ухвалено в Польщі у1999 році. За словами польських учасників презентації, імплементація документа мала гарний комунікаційний ефект і сприяла практичному прогресу в багатьох галузях.

  Одним із ключових механізмів реалізації Стратегії є тісна координація у чотирикутнику «українська влада – міжнародні партнери – громадянське суспільство – медіа». Ця координація дозволятиме зменшити пробіли в комунікуванні європейської інтеграції та зробити цю комунікацію більш послідовною.