• In English
 • З вересня поточного року у військових вишах розпочалася підготовка військовослужбовців за програмою БАрС
  опубліковано 14 грудня 2016 року о 15:54

  З вересня поточного року у військових вишах розпочалася підготовка військовослужбовців за програмою БАрС. На цьому сьогодні, 14 грудня, під час брифінгу у прес-центрі Міністерства оборони України наголосив тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Віктор Бокій.

  Він поінформував, що з 1 вересня 2016 року розпочалася підготовка за цією системою курсантів у Військовій академії (м. Одеса), Харківському національному університеті Повітряних Сил, а також Національній академії Сухопутних військ у Львові. А з 5 вересня по 2 грудня у Військовій академії (м. Одеса) пройшли перші курси з підготовки інструкторів БАрС, до яких було залучено 13 військовослужбовців. Підготовку у навчальних центрах буде розпочато з 2017 року.

  «Програма БАрС – це унікальний комплекс знань та вмінь, які стосуються питань тактико-спеціальної, рукопашної, вогневої підготовки, спеціальної фізичної підготовки, гірської підготовки, практичної стрільби, тактичної медицини. Заняття за видами підготовки базуються на цілісній концепції, побудованій на єдиній психологічній основі, що дозволяє суттєво підвищити ефективність військово-професійної діяльності особового складу», – підкреслив генерал-лейтенант Віктор Бокій.

  За його словами, ще одним практичним кроком є формування у цьому році на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки на Львівщині Центру підготовки та вдосконалення. (Сеnter of Excellence). Цей центр, сформований з використанням підходів, прийнятих у НАТО, має стати моделлю для створення подібних центрів у кожному оперативному командуванні.

  «Основним принципом бойової підготовки стало навчати війська тому, що потрібно на війні», – наголосив Віктор Бокій.