• In English
 • Тарас Кутовий: Держава отримає приблизно 5-6 млрд гривень від детінізації спиртової галузі
  опубліковано 14 грудня 2016 року о 14:08

  Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий прокоментував діяльність ДП «Укрспирт», процес детінізації спиртової галузі та мітинг біля Кабінету Міністрів України.

  «За 4 місяці відбулася колосальна детінізація, а це в грошах для держави відповідає приблизно 5-6 млрд гривень на рік, якщо ця ситуація стабілізується», – сказав Міністр під час засідання Кабінету Міністрів України.

  Зокрема, Тарас Кутовий зазначив, що всього за 4 місяці кількість працюючих заводів корпорації була збільшена з 12 до 20. Разом з тим заводи, на яких здійснювався випуск контрафактного спирту, були зупинені.

  «За 4 місяці обсяг «білого», і фактично продаж компанією «білого» спирту зріс з 320 тисяч дал – вдвічі. А по прогнозу на цей місяць – до 1 млн дал. В грошах – це додатково 6 млн літрів спирту. І сьогодні при вартості на вторинному ринку приблизно у 40 гривень це додатково 250 млн гривень, які перейшли з чорної частини ринку у білу частину ринку» - повідомив Тарас Кутовий.

  Щодо мітингу Міністр зазначив, на даний момент зареєстрована офіційна заява до правоохоронних органів від профспілок Укрспирту, що вони ніякого відношення до цієї акції не мають.

  «Шлях реформ – дуже складний шлях. І поламати мене флеш-мобами буде дуже важко, а точніше – неможливо», - відповів Тарас Кутовий.

  У свою чергу Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що звернеться до СБУ, МВС, податкової служби перевірити всі операції щодо тіньових прибутків «Укрспирту».

  Насамкінець Тарас Кутовий подякував усім колегам за підтримку законопроекту про приватизацію галузі.

  «Це перший склад Кабінету Міністрів, який проголосував і підтримав закон про демонополізацію галузі і її приватизацію. Коли детінізація буде фактично закріплена, держава почне отримувати реальні кошти. Обсяги, можливі надходження від приватизації, як уже неодноразово розрахунки робилися аналітиками, це – від 200 до 400 млн доларів США», - підсумував Тарас Кутовий.