• In English
 • Прем'єр-міністр: Ухвалені Урядом у середу рішення дозволять створити умови щодо належної якості освіти для українських дітей
  опубліковано 14 грудня 2016 року о 13:53

  Рішення Уряду щодо зміни ситуації у сфері освіти дозволять створити умови для належної якості освіти у країні. Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, анонсуючи розгляд Урядом низки документів щодо розвитку освіти і науки України на засіданні у середу.

  "Якщо можемо при вищій освіті здобути наступну, то дитячий садочок і школу дитина відвідує тільки один раз у своєму житті. Ми не маємо жодного морального права обмежити дітей у доступності до школи, дитячого садочка, і найголовніше – в якості освіти. Маємо створити умови щодо належної якості освіти", – заявив Володимир Гройсман, анонсуючи затвердження Урядом концепції "Нової української школи".

  За його словами, ухвалені Урядом сьогодні рішення дозволять змінити ситуацію у сфері освіті у кращий бік, а також окреслити розвиток сфери на середньо- і довгострокову перспективу.

  Прем’єр-міністр наголосив, що головне завдання сьогодні – наповнити змістом і забезпеченням загальну середню освіту.

  За його словами, головний показник сфери освіти – це якість знань. "Якість знань, підготовка необхідних спеціальностей, працевлаштування – це все починається від дитячого садочка , – зауважив Глава Уряду – Маємо той багаж [знань] формувати таким чином, щоб діти були конкурентними".

  "Діти – це не просто наше майбутнє, це наше сьогодення. Якщо хочемо, щоб наша країна мала перспективне майбутнє, наші діти не мають бути обділені якісною освітою, – підкреслив Прем’єр-міністр. – Освіта – це те, що забезпечить нам прорив в економіці та інших сферах".

  Серед сьогоднішніх рішень Уряду – постанова про підняття оплати праці вчителів на два тарифних розряди, зазначив Прем’єр-міністр. Завдяки цьому рішенню та підвищенню мінімальної зарплати удвічі, в середньому зарплата вчителів у 2017 році збільшиться на 50%.

  Говорячи про питання рекомендацій до формування регіонального замовлення для навчання у професійно-технічних навчальних закладах, Володимир Гройсман зазначив, що влада різних рівнів у співпраці має готувати якісні професійні кадри для реального сектору економіки.

  Цього року Уряд направив 50 млн грн на зміну навчальних програм з трьох найбільш дефіцитних професійно-технічних спеціальностей. Наступного року це фінансування буде збільшено.

  "Я би дуже хотів, щоби професійно-технічна освіта була теж якісною. Ми витрачаємо туди мільярди, я би хотів, щоби ці мільярди ми вкладали в конкретного українського учня, студента, який буде дуже добре підготовлений, буде працювати в реальному секторі, давати якісний національний продукт і впливати на розвиток національної економіки", - зазначив Володимир Гройсман.