• In English
 • У Мінсоцполітики обговорили перспективи продовження співпраці з Радою Європи щодо захисту соціальних прав громадян
  опубліковано 14 грудня 2016 року о 09:56

  13 грудня у Міністерстві соціальної політики України відбувся організований Міністерством і Радою Європи міжнародний семінар щодо виконання Україною положень Європейської соціальної хартії (переглянутої), зокрема пунктів 3 та 10 статті 7 «Право дітей та підлітків на захист», статті 26 «Право на гідне ставлення на роботі» та статті 28 «Право представників працівників на захист на підприємстві та умови, які мають створюватися для них.

  Відкриваючи захід, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Сергій Устименко зазначив, що Уряд України послідовно вживає заходів у соціально-трудовій сфері з метою забезпечення соціальних прав громадян, гарантованих Європейською соціальною хартією (переглянутою). Наразі опрацьовується питання приєднання України до пунктів 3 та 4 статті 12 «Право на соціальне забезпечення». З метою посилення виконання статті 26 «Право на гідне ставлення на роботі» Мінсоцполітики працює над питанням впровадження окремих положень Директиви 2006/54/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 5 липня 2006 року про реалізацію принципів рівних можливостей і рівноправного поводження щодо чоловіків та жінок у питаннях працевлаштування і зайнятості.

  У заході взяли участь понад 50 осіб – широке коло представників від міністерств, відповідних комітетів Верховної Ради України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, правових органів, громадянського суспільства та соціальних партнерів.

  Зі свого боку виконавчий секретар Європейського комітету соціальних прав Ради Європи, Спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи для України та Представник Генерального секретаря Ради Європи у Верховній Раді України Режіс Брійя відзначив високий рівень компетентності українських фахівців, що, безумовно, сприяло змістовним дискусіям під час проведення семінару.

  Начальник Управління міжнародних зв’язків Мінсоцполітики Наталія Попова підкреслила, що Мінсоцполітики розраховує на підтримку з боку Ради Європи у проведенні відповідних інформаційних заходів для громадянського суспільства щодо ролі Європейської соціальної хартії (переглянутої) та Додаткового протоколу щодо системи колективного оскарження задля ефективного забезпечення соціальних прав громадян як на національному, так і регіональному рівнях. У рамках проведення реформи децентралізації влади це питання є актуальним і сприятиме активності органів місцевого самоврядування у захисті соціальних прав членів громад.

  Наприкінці семінару сторони домовилися співпрацювати у рамках Плану дій для України на 2015–2017 роки, який передбачає широке коло питань у сфері захисту прав людини, зокрема соціальних прав, передбачених Європейською соціальною хартією (переглянутою), запобігання торгівлі людьми, прав дітей та прав внутрішньо переміщених осіб.

  Довідково

  Україна ратифікувала Європейську соціальну хартію (переглянуту) 21 грудня 2006 року (цього дня до Ради Європи було передано ратифікаційну грамоту). Наша держава приєдналася до 74 з 98 пунктів цієї міжнародної багатосторонньої угоди. Сьогодні з 47 держав-членів Ради Європи 43 держави є сторонами Хартії.