• In English
 • Міжнародні закупівлі 2015-2016: досягнення та уроки
  опубліковано 13 грудня 2016 року о 11:14

  12 грудня Міністерство охорони здоров'я України разом із міжнародними партнерами ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents провели конференцію щодо закупівель лікарських засобів та медичних виробів через спеціалізовані міжнародні організації за кошти державного бюджету 2015 р., а також обговорили закупівлі 2016 р. та плани на 2017 рік.

  З 2015 року Міністерство охорони здоров’я почало закуповувати лікарські засоби та вироби медичного призначення через міжнародні організації. Це дозволило уникнути корупції і забезпечити українців якісними та життєво необхідними ліками.

  Протягом 2016 року міжнародний дитячий фонд ООН в Україні ЮНІСЕФ, Програма розвитку ООН та британська королівська агенція Crown Agents здійснювали державні закупівлі за напрямками: дитяча та доросла онкологія, дитячі та дорослі гепатити, дитяча гемофілія, туберкульоз, орфанні захворювання, імунопрофілактика та антиретровірусна терапія. Загальна сума коштів, виділених в рамках державних закупівель через міжнародні організації, склала 2 197 214 793 грн.

  Результати закупівель за бюджетні кошти 2015 року через механізм залучення спеціалізованих міжнародних організацій довели їх ефективність та прозорість.

  Найбільш ефективними виявилися закупівлі вакцин, препаратів для лікування туберкульозу, дитячих гепатитів, а також препаратів для лікування орфанних захворювань.

  У 2016 році 5 мільйонів українців змогли вакцинуватися від дифтерії та правця і ще 1,7 мільйонів отримати вакцинацію для профілактики гепатиту В. Разом із тим Міністерство охорони здоров’я погодило додаткову закупівлю ліків завдяки зекономленим коштам.

  Враховуючи ефективність закупівель через міжнародні організації, Міністерство охорони здоров’я підписало договори на закупівлю ліків та медичних виробів за кошти держбюджету 2016 року. У цьому нам допомагали пацієнтські організації та представники громадськості.

  Міжнародні організації ЮНІСЕФ, ПРООН та Краун Ейдженс взяли на себе зобов’язання поставити засоби імунопрофілактики, лікарські засоби та медичні вироби в рамках відповідної бюджетної програми за 37 напрямками на суму більше 3 млрд грн. На сьогодні укладено угоди з міжнародними організаціями та вже здійснені перші поставки лікарських засобів.

  Значні можливості та досвід міжнародних організацій у сфері закупівель лікарських засобів та медичних виробів дозволяє використовувати бюджетні кошти прозоро та ефективно і що більш важливо забезпечувати якісне лікування пацієнтів в Україні.