• In English
 • Аліна Фролова: Представники ЗМІ в зоні АТО несуть велику відповідальність перед суспільством
  опубліковано 09 грудня 2016 року о 15:25

  8 грудня в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського стартували курси для представників цивільних ЗМІ, які висвітлюють хід Антитерористичної операції в окремих районах Донецької та Луганської областей, організовані управлінням комунікацій та преси Міністерства оборони України, Міністерством інформаційної політики, Радою національної безпеки і оборони України та Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського.

  У відкритті заходу взяли участь начальник управління комунікацій та преси Міноборони полковник Оксана Гаврилюк, радник Міністра інформаційної політики з питань стратегічних комунікацій Аліна Фролова, керівництво Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

  Відкриваючи курси, Аліна Фролова зазначила, що «медіа є четвертою владою. Належати до влади - це не лише мати права, але й багато обов'язків. І не дивлячись на те, що статус «четвертої» влади не є формальним, журналісти несуть велику відповідальність перед громадянами та суспільством.

  Виконання журналістами редакційних завдань у районах проведення АТО є дуже важливою складовою, оскільки інформація, яку вони подають, може нанести шкоду або зберегти життя та здоров’я військовослужбовців і мирного населення. Тому рівень відповідальності та вимоги до професіоналізму значно зростають. Ці курси саме і мають на меті сприяти підвищенню обізнанності журналістів щодо специфіки роботи в зоні військових конфліктів, надати розуміння прав і обмежень, що існують, надати можливість відпрацювати практичні навички та поспілкуватися напряму з прес-офіцерами ЗСУ".

  Подібний захід для представників засобів масової інформації у Збройних Силах України проводиться вперше. Головною метою курсів є упорядкування процедури допуску представників цивільних ЗМІ на військові об’єкти в районі проведення Антитерористичної операції, а також попередження витоку інформації з обмеженим доступом.