• In English
 • Павло Петренко відзвітував про успішну реалізацію антикорупційних заходів Міністерством юстиції
  опубліковано 07 грудня 2016 року о 15:01

  У ході сьогоднішнього засідання Уряду Міністр юстиції Павло Петренко відзвітував про успішне виконання плану дій у сфері боротьби з корупцією, який було затверджено Урядом 5 жовтня в рамках урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції».

  За словами очільника Мін’юсту, затверджений план містив чітко визначені кроки і строки вжиття заходів із боротьби з корупцією для конкретних міністерств. Це кардинально відрізняло документ від безлічі схожих планів, які приймалися впродовж попередніх 25 років та залишалися на папері.

  «Через відсутність конкретики, плани боротьби з корупцією, які приймалися раніше, залишалися лише планами, а корупція нікуди не дівалася», - наголосив Міністр юстиції.

  При цьому він зазначив, що навіть такого короткого строку, який пройшов з 5 жовтня, достатньо для того, щоб завдяки вжитим крокам побачити реальне бажання конкретного міністерства боротися з корупційними явищами.

  Перший блок заходів, який було покладено на Міністерство юстиції, стосувався перегляду законодавства з метою спрощення порядку надання адміністративних послуг у сфері реєстрації актів цивільного стану та передачі цих повноважень на місця.

  «Ми підготували відповідні зміни спираючись на власний дуже успішний досвід передачі на місця повноважень щодо реєстрації бізнесу та нерухомості. Ці сфери роками були одними з найбільших корупційних. Однак вже більше року ми живемо з новим законодавством, за яким місцеві органи влади надають громадянам реєстраційні послуги. Ми бачимо, що це реальний крок як в напрямку децентралізації, так і в напрямку боротьби з корупцією. Є конкуренція, немає монополії, тому громадяни отримують якісну послугу», - наголосив Павло Петренко.

  Другий блок плану – боротьба з рейдерством, яке стало системним явищем в Україні. За словами очільника Мін’юсту, нинішній Уряд першим в історії країни розробив комплексний антирейдерський закон, який ввів реальну кримінальну відповідальність за незаконне захоплення майна.

  «Закон ввів дуже чіткі положення щодо відповідальності за протиправні дії. Зокрема за захоплення чужого майна відповідальність сягатиме до 10 років тюрми, за подачу недостовірних документів – до 5 років тюрми, за незаконні дії реєстратора – 8 років тюрми. Фактично, цей закон став механізмом боротьби за законну власність, який зараз може використати і наша правоохоронна система. А найголовніше – це хороший сигнал для українських й іноземних інвесторів», - додав Міністр юстиції.

  Ще одним напрямком антикорупційної роботи став процес кадрового оновлення державної пенітенціарної служби.

  «Ми для себе визначили пріоритетом до кінця року провести публічний конкурсний відбір нових співробітників до нової пенітенціарної системи. Протягом кількох місяців було проведено майже 200 конкурсів із залученням експертів Ради Європи та представників низки міжнародних організацій. Нам вдалося відібрати 70% персонального складу відповідних департаментів. Це цивільні люди, які прийшли з інших секторів, але мають бажання реформувати систему, прибрати звідти корупцію і змінити нелюдські умови утримання», - зауважив очільник Мін’юсту.

  Останнім блоком в рамках плану антикорупційних заходів було визначено розробку закону, який забезпечить спеціальну конфіскацію корупційних активів.

  «Законопроект розроблявся Міністерством юстиції за дорученням Прем’єр-міністра спільно з міжнародними експертами. Нині його вже внесено до Парламенту. І ми чекаємо, коли депутати проголосують за нього і повернуть українським громадянам щонайменше 1,5 млрд доларів, які були вкрадені оточенням Януковича і нині арештовані на рахунках державних банків», - заявив Міністр юстиції.

  Він закликав депутатів до кінця року проголосувати за цей документ.