• In English
 • Геннадій Зубко презентував на Уряді законопроект "Про фонд енергоефективності"
  опубліковано 07 грудня 2016 року о 13:42

  Уряд схвалив законопроект «Про фонд енергоефективності». Це інструмент, який дає українським громадянам фінансову підтримку і технічні рішення для зменшення комунальних витрат, - наголосив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

  За його словами, з 18,6 млрд м³ газу, що постачається для потреб ЖКГ, 2,4 млрд м³ втрачаються у системі теплопостачання, 9 млрд м³ – у будинках, і лише 7,2 млрд м³ витрачаються за призначенням. Тобто 11,4 млрд м³ газу, оплаченого людьми, втрачається.

  Він зауважив, що створення фонду енергоефективності в Україні — перевірений країнами ЄС шлях модернізації будівель і скорочення енергоспоживання. «Фонд енергоефективності в Україні – це професійно й прозоро, оскільки більшість у наглядовій раді складатимуть незалежні експерти і представники фінансових донорів. Його фінансування – це 400 млн гривень, закладених у проекті бюджету-2017, а також 100 млн євро грантів і технічної допомоги. Фонд – це просто для людини. Адже для отримання коштів споживач має подати пакет документів і здійснити прості кроки для реалізації проекту. Запуск фонду – це ефективно, оскільки удвічі зменшить витрати енергії та збільшить ринкову вартість житла на 20-30%», - наголосив Геннадій Зубко.

  Він підкреслив, що співпраця громадян із фондом енергоефективності – це доступно для людей. «Аби банки швидко видавали кредит, а фонд енергоефективності — компенсував частину з них, пропонуються три пакети: "Легкий", "Комплексний" і "Приватний". Вони відрізняються оціночною вартістю робіт, терміном виконання та зменшенням у результаті модернізації платежів за комунальні послуги. Споживач сам обиратиме потрібний пакет, аби отримати від фонду енергоефективності грант на 20-50% загальної вартості проекту», - зазначив Геннадій Зубко.

  На його переконання, запуск фонду стимулюватиме зростання економіки. «Прогнозуємо скорочення споживання газу на 10 млрд м³, забезпечення річної ємності ринку енергоефективності у 60 млрд грн, додаткові фінансові надходження до бюджетів у 10 млрд та створення 75 тисяч нових робочих місць», - наголосив Геннадій Зубко.

  Він підкреслив, що Верховна Рада має ухвалити цей закон до кінця 2016 року, аби програми фонду запрацювали з квітня 2017-го.

   

   

  Файли що додаються:

  Фонд енергоефективності