• In English
 • Держенергоефективності: Країни-члени Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії погодили заяву України про приєднання
  опубліковано 05 грудня 2016 року о 13:11

  Україна успішно проходить процедуру приєднання до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA). Так, на виконання Указу Президента України від 10 травня 2016 року № 200/2016 Держенергоефективності подало заявку щодо членства України в IRENA, до якої країни-члени не висловили жодних заперечень.

  Таким чином, заявка України щодо вступу до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) є погодженою країнами-членами IRENA.

  «Наступний крок – прийняття розробленого Держенергоефективності законопроекту «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії «IRENA». Зараз зазначений  законопроект проходить погодження із центральними органами виконавчої влади», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Як пояснив Сергій Савчук, приєднання до Статуту IRENA матиме низку переваг для України. По-перше, це налагодження тісної співпраці з розвиненими державами у сфері відновлюваної енергетики, залучення передового досвіду і прогресивних механізмів фінансування проектів у цій сфері.

  По-друге, це можливість подавати заявки до абудабійського фонду розвитку (АDFD) на отримання дешевих кредитів на впровадження «зелених» проектів. Наразі бюджет фонду складає 350 млн дол. США, а кредити надаються на конкурсній основі під 1-2% терміном до 20 років.

  Довідково

  Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA) створено у 2011 році. Його діяльність спрямовано на забезпечення швидкого переходу до сталого використання відновлюваних джерел енергії в глобальних масштабах.

  Зараз членами IRENA є 144 країни і ще 31 країна подала заявку на приєднання до організації. Бюджет IRENA на 2016-2017 роки становить 46 млн. доларів.