• In English
 • Відновлення українського мовлення для Херсонщини й Криму відбудеться вже з початку 2017 року
  опубліковано 03 грудня 2016 року о 11:24

  2 грудня, для мешканців південних районів Херсонської області та Криму відбулася знакова подія – закладання першого блоку під будівництво телерадіокомунікаційної вежі в селі Чонгар, яка сприятиме подачі українського мовлення на територію тимчасово окупованого півострова та забезпечить стабільний телерадіосигнал для мешканців Херсонщини.

  Така знакова подія відбувається з метою захисту інформаційного простору держави на тимчасово окупованій території АР Крим обласною державною адміністрацією спільно з Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, Міністерством інформаційної політики України, Державним комітетом з питань телебачення та радіомовлення України розроблено Стратегію розвитку телерадіомовлення в Херсонській області.

  Присутній на закладанні першого блоку вежі член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський звернув увагу, що встановлення вежі на Чонгарі є ще й відкритою частиною засідання Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, яку сьогодні очолюють керівники трьох відомств – Міністерства інформаційної політики, Міністерства у справах окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення. Саме ця Комісія займається відновленням українського мовлення на території зони АТО, на Донбасі та тимчасово окупованого Криму.

  «Херсонщина є стратегічною територією, адже межує з Кримом, тому розроблений проект Стратегії розвитку мовлення у Херсонській області. Запуск такого проекту є командною роботою обласної державної адміністрації, Генічеської районної державної адміністрації та обласної і районної рад. Це один з найшвидших проектів по темпам виконання робіт, в ході яких найбільшу часу зайняв прорахунок частот, прорахунок і міжнародна координація. Технічні питання, завдяки сприянню обласної та районної влади, вирішувалися без ускладнень», - поінформував Сергій Костинський.