• In English
 • На Дніпропетровщині вже більше 6 700 учасників АТО отримали дозволи на відведення землі
  опубліковано 30 листопада 2016 року о 12:43

  З початку запровадження ініціативи про безкоштовне забезпечення учасників АТО земельними ділянками до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області із заявами про отримання землі звернулися 9 095 військових. За цей період землевпорядники вже видали 6 717 дозволів на розробку документації із землеустрою для відведення землі. Військовослужбовці отримають наділи загальною площею близько 5 484 гектари. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду.

  Землі використають для різних потреб. Займатися веденням особистого селянського господарства учасники АТО планують на 5 486 ділянках площею 10 627 гектарів. Для побудови власного житла військові отримають 1 051 ділянку площею 127 гектарів. Ще 189 ділянок площею 22,3 га призначені для ведення садівництва.

  У Дніпропетровській області сформували резерв земель, які можуть бути виділені для потреб учасників АТО. На сьогодні фахівці землевпорядної служби та органи місцевого самоврядування включили до переліку земельних ділянок ще 1 197 гектарів земель, які можуть бути передані учасникам АТО.

  Найбільші площі земельних масивів землевпорядники зарезервували у Магдалинівському – 303 га, Васильківському – 163 га та Новомосковському  – 130 га районах Дніпропетровщини.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.