• In English
  • Україна продовжує діалог з ЄС щодо підписання домовленостей про збіжність систем сертифікації авіаційної техніки
    опубліковано 30 листопада 2016 року о 09:08

    29 листопада у Державній авіаційній службі України відбулась робоча зустріч з делегацією Європейської комісії у складі: Філіп Бюргель-Верне (група підтримки України, Єврокомісія), Рене Жбош (генеральний Директорат транспорту, Єврокомісія), Люк Тітгат (Європейське агентство з безпеки польотів, EASA). З українського боку на зустрічі головував тимчасово виконуючий обов’язки голови Державіаслужби Сергій Коршук.

    На порядку денному стояли питання безпеки польотів та сертифікації авіаційної техніки. Європейська сторона поінформувала, що готова підписати домовленості про збіжність систем сертифікації, чому буде передувати візит представників EASA у січні наступного року. Аудитори матимуть на меті ознайомитись з процедурами нагляду за експлуатантами та оцінити інституційну спроможність Державіаслужби відповідати європейським критеріям безпеки.

    Нагадаємо, що 18 січня поточного року підписана друга редакція Робочої домовленості між EASA та Державною авіаційною службою України, де в Додатку 3 прописана імплементаційна процедура для схвалення конструкцій повітряних суден, двигунів і повітряних гвинтів України в Європі. Цим документом передбачений порядок видання сертифікатів типу EASA за заявками українських розробників авіаційної техніки. Тому жодних перешкод сертифікації української авіаційної техніки в Європі не існує.