• In English
 • Набрали чинності зміни до деяких постанов НКРЕКП щодо впорядкування взаємовідносин між споживачами та облгазами
  опубліковано 29 листопада 2016 року о 16:44

  Зміни до деяких постанов НКРЕКП, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 11.08.2016 № 1418, сьогодні офіційно оприлюднені в «Офіційному віснику України» за № 92, ст. 3019.

  Ці Зміни набрали чинності з дня їх офіційного опублікування.

  Метою ухвалення Змін є впорядкування взаємовідносин Споживач-Оператор газорозподільних систем, зокрема оплати послуг щодо заміни комерційного вузла обліку, строків заміни комерційного вузла обліку, удосконалення процедури перенесення комерційного вузла обліку газу, визначення приєднаної потужності об’єкта споживача тощо. Крім того, Зміни передбачають внесення змін до Правил постачання природного газу, Типового договору розподілу природного газу, Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, Методології встановлення плати за приєднання до газотранспортних і газорозподільних систем в частині удосконалення відносин, які регулюються цими актами.

  Зазначені Зміни також забезпечать імплементацію положень Директиви 2009/73/ЄС, зокрема Додатку І до неї, в частині захисту прав споживачів природного газу та відповідність нормативно-правових актів у нафтогазовій сфері стандартам ЄС.

  Постанова № 1418 зареєстрована у Міністерстві юстиції України 07.11.2016 за № 1446/29576.

  Також варто зазначити, що постанова № 1418 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕКП www.nerc.gov.ua, а також буде оприлюднена в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕКП».