• In English
 • 21-29 листопада в Україні тривав об'єднаний оціночний візит моніторингових місій Ради Європи
  опубліковано 29 листопада 2016 року о 16:14

  З 21 по 29 листопада в Україні тривав об'єднаний оціночний візит моніторингових місій  Ради Європи, а саме: Європейської комісії проти расизму і нетерпимості (ECRI), Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин (FCNM) та Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов та мов національних меншин (ECRML), мета якого -  вивчення ситуації в Україні та підготовка практичних пропозицій у вигляді рекомендацій  щодо розгляду шляхів вирішення виявлених проблем.

  Головним координатором проведення візиту було визначено Міністерство культури України.

  У рамках візиту було організовано і проведено 20 зустрічей за участю представників центральних органів виконавчої влади, а також Одеської, Харківської та Закарпатської обласних державних адміністрацій.

  Моніторингові місії розпочали свою роботу в Одесі, де під головуванням заступника голови обласної ради  Юрія Дімчогло  відбулась зустріч експертів Європейської комісії проти расизму і нетерпимості та Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин  із представниками місцевої і регіональної влади, поліції і прокуратури стосовно питань мови ненависті, насилля, співпраці з товариствами нацменшин, інтеграції ромів та внутрішньо переміщених осіб.

  23 листопада  відбулися  три паралельні зустрічі. Зокрема у Харкові під керівництвом заступника начальника управління масових комунікацій Ігоря Ісаєнка відбулась зустріч експертів Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин із представниками місцевої та регіональної влади стосовно питань співпраці з товариствами нацменшин, освіти мовами нацменшин, підтримки культури нацменшин, використання національних меншин у контактах із співробітниками місцевої адміністрації та вчителями, а також щодо забезпечення інтересів ВПО.

  Цього ж дня у Державній Міграційній службі України  відбулась зустріч за участю експертів Європейської комісії проти расизму і нетерпимості та представників Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і Міністерства соціальної політики  України стосовно питань емігрантів та біженців. Для експертів цієї ж місії  також було проведено зустріч з питань ЛГБТ спільнот  у Міністерстві юстиції України.

  Для експертів Європейської комісії проти расизму і нетерпимості та Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин було проведено зустріч з питань мови ненависті і расизму, гомо/трансфобного насильства у Міністерстві юстиції України за участю представників Держкомтелерадіо, Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення, Міністерства інформаційної політики України.

  Зустріч з питань інтеграції ромів відбулась у Міністерстві культури України за участю представників МЗС, МОН, МОЗ, КМДА, Міністерства юстиції України.

  У Державному комітеті телебачення і радіомовлення України була проведена тематична  зустріч з питань мови ЗМІ та мови ненависті, транслювання мовами нацменшин і доступу представників нацменшин до ЗМІ, участь у якій взяли також представники Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення на чолі із Уляною Фещук.

  Також були проведені паралельні зустрічі для членів Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов та мов національних меншин  та для експертів Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин:

  - з питань освіти, адміністративної та судової влади, культурної діяльності, економічного та соціального життя у Міністерстві культури України, за участю представників МЗС, МОН, Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України; 

  - з питань децентралізації (у контексті передачі повноважень з питань, що стосуються національних меншин, таких як доступ до освіти, підтримка національної культури, представництво на місцевому рівні, використання мов національних меншин в контактах з місцевою та регіональною адміністраціями) у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

  У рамках візиту відбулася зустріч експертів усіх трьох місій з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською. У Комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності було проведено зустріч із експертами Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин.

  Питання освіти мовами нацменшин, використання мов нацменшин у школах, підтримки культури нацменшин, а також заходи, які вживаються для підтримки дітей ромів та дітей ВПО, обговорили у Міністерстві освіти України.

  У Державній службі статистики України  відбулась зустріч із експертами стосовно підготовки перепису 2020 року та збору даних у сферах, що стосуються нацменшин.

  У Кримському Домі 26 листопада експерти Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин зустрілись із Головою Меджлісу кримськотатарського народу народним депутатом Верховної Ради України  Рефатом Чубаровим, а також відвідали Київський міський  центр народної творчості та культурологічних досліджень.

  Моніторингова місія завершила свою роботу 29 листопада в Ужгороді, де експерти відвідали ромський табір, школу, де навчаються діти ромів, та, під час зустрічі із представниками місцевої та районної влади, обговорили питання децентралізації у контексті передачі повноважень з питань, що стосуються національних меншин, таких, як освіта мовами національних меншин, підтримка культур національних меншин, використання національних меншин в контактах із співробітниками місцевої адміністрації і вчителями, підтримка програм щодо інтеграції ромів.

  Висновки та рекомендації  за результатами об'єднаного моніторингового візиту місій Ради Європи  будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті РЄ навесні 2017 року.