• In English
 • У Міністерстві культури обговорили питання створення Ради етнонаціональних організацій України
  опубліковано 28 листопада 2016 року о 17:33

  28 листопада у Міністерстві культури під головуванням Першого заступника Міністра культури Світлани Фоменко відбулася робоча нарада за участі фахівців департаменту у справах релігій та національностей та  представників авторитетних громадських організацій національних спільнот.

  Учасники наради обговорили питання створення спеціального консультативно-дорадчого органу при Мінкультури з метою ефективної реалізації  державної  етнонаціональної  політики та посилення комунікацій між національними спільнотами  і державними органами, відповідальними за захист прав та інтересів національних меншин.

   «Міністерство культури перебуває у постійній взаємодії  із громадськими   організаціями національних меншин та залучає їх до вироблення управлінських рішень. Оскільки захист прав національних меншин, задоволення їхніх соціальних і культурних потреб є одним із пріоритетних завдань української держави загалом та діяльності Мінкультури зокрема, ми знаходимося в постійному пошуку нових шляхів комунікації, співпраці та вироблення рішень  у сфері етнонаціональної  політики», - зазначила під час свого виступу Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко. - Саме з метою ефективної реалізації державної  етнонаціональної політики Міністерство культури ініціює створення  консультативно-дорадчого органу, який об’єднав би зусилля найбільш авторитетних і представницьких громадських організацій національних спільнот. Стратегічна мета якого – прийняття рішень щодо розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин і забезпечення міжнаціональної злагоди та міжетнічного миру в державі».

  Після тривалого обговорення піднятих питань, учасники зустрічі дійшли згоди в потребі створення такого органу, який координував би зусилля в напрямку напрацювання  державної етнонаціональної політики та відображав інтереси всіх національних меншин. За основу було прийнято рішення про створення  такого консультативно-дорадчого органу -  Ради  етнонаціональних організацій України та вже найближчим часом розглянути пропозиції щодо організаційних та концептуальних засад діяльності цього органу.