• In English
 • Україна та Угорщина до 2020 року побудують автостраду до спільного кордону, - зустріч Володимира Гройсмана та Віктора Орбана
  опубліковано 24 листопада 2016 року о 16:49

  Під час зустрічі із Прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном Голова українського Уряду Володимир Гройсман висунув пропозицію провести чергове засідання Комісії з питань транскордонного і прикордонного співробітництва.

  Він подякував Прем'єр-міністру Угорщини за надання Україні кредиту в 50 млн євро на розбудову прикордонної інфраструктури.

  У цьому контексті Володимир Гройсман запропонував після підписання та набуття чинності цією фінансовою Угодою невідкладно перейти до практичної реалізації спільно визначених проектів, зокрема будівництва об’їзної дороги навколо м. Берегове та реконструкції автомобільної дороги «Берегове-Мукачеве», розширення та модернізації пункту пропуску «Берегшурань-Лужанка (Астей)», будівництва нового пункту пропуску «Нодьходош-Велика Паладь» та запровадження на ньому спільного прикордонного та митного контролю, будівництва нового мосту через р. Тису поблизу міжнародного пункту пропуску «Чоп-Загонь», автомобільного сполучення між Дийда (Берегдийда) – Берегдароц.

  Прем'єр-міністри України та Угорщини домовилися до 2020 року побудувати автостраду до угорсько-українського кордону. "Ми пообіцяли і взяли на себе обов'язок, що до 2020 року ми побудуємо автостраду до угорсько-українського кордону", що дозволить продовжити розвиток торгівлі між країнами, зазначив Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, коментуючи пізніше журналістам результати зустрічі із Головою українського Уряду.

  За пропозицією Володимира Гройсмана, сторони домовилися доручити міністрам закордонних справ двох країн спільно з керівниками прикордонних та митних служб опрацювати питання щодо запровадження спільного прикордонного контролю та можливість покращення роботи існуючих КПП, щоб забезпечити максимально комфортний та швидкий перетин кордону для наших громадян.

   Голова Уряду подякував угорській стороні за вирішення питання щодо продовження на 2017 р. терміну реалізації проекту “Ефективний та безпечний кордон між Угорщиною та Україною”.

  Окремо Голова українського Уряду наголосив на необхідності збільшення кількості дозволів без оплати дорожніх зборів для українських перевізників на 2017 рік та закликав угорського Прем'єр-міністра розглянути таку можливість.

  Володимир Гройсман та Віктор Орбан домовилися, що уряди обох країн найближчим часом сформують і узгодять календарний план реалізації пріоритетних проектів між двома країнами і одразу розпочнуть його реалізацію.