• In English
 • Держаудитслужба підписала Меморандум про співробітництво з ГО "Громадська ініціатива "Антикорупційний монітор"
  опубліковано 22 листопада 2016 року о 13:09

  Державна аудиторська служба України підписала Меморандум про співробітництво з громадською організацією «Громадська ініціатива «Антикорупційний монітор» (ГІ «АМ»).

  Документ підписано з метою об’єднання зусиль та співпраці для контролю за додержанням законодавства у сфері публічних закупівель. Зокрема, сторони співпрацюватимуть шляхом:

  - попередження порушень під час укладання та виконання договорів у сфері публічних закупівель у результаті аналізу інформації про переможців процедури закупівлі за допомогою проекту ГІ «АМ» – Громадської антикорупційної експертизи результатів державних тендерів в Україні (сайт acm-ua.org);

  - обміну інформацією про факти порушень законодавства у сфері закупівель з боку замовників та переможців закупівель;

  - забезпечення постійного доступу співробітників Держаудитслужби через Інтернет до інформації Громадської антикорупційної експертизи результатів державних тендерів в Україні в режимі on-line з будь-якої точки України.

  Держаудитслужба та ГІ «АМ» домовилися обмінюватися інформацією, що стосується цілей меморандуму, та сприяти розбудові в Україні системи моніторингу держави та контролю суспільства за публічними закупівлями.

  Щодо форми співпраці, то передбачено проводити спільні робочі зустрічі, взаємні консультації, зустрічі фахівців для обміну діловою інформацією, симпозіуми, презентації, круглі столи тощо. Для вирішення конкретних питань співробітництва сторони можуть створювати робочі групи і тимчасові колективи у складі представників Держаудитслужби та ГІ «АМ» та з правом залучення фахівців інших структур.

  Сторони також домовилися про організацію взаємодії за фактами можливих незаконних дій замовників та переможців державних тендерів, що будуть виявлені ГІ «АМ».

  «Налагодження співпраці з громадською ініціативою «Антикорупційний монітор» є вкрай актуальним з огляду на необхідність і незворотність динамічної розбудови громадянського суспільства в Україні. Така співпраця цілком відповідає урядовій політиці щодо посилення взаємодії органів влади із інститутами громадськості», – зазначила під час підписання Меморандуму Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова. Також вона висловила впевненість щодо результативності цієї співпраці, зокрема стосовно отримання державними аудиторами доступу до практичних напрацювань громадськості щодо ризикорієнтовних факторів у сфері публічних закупівель.

  «Така співпраця є одним із дієвих інструментів реформування Державної аудиторської служби», – додала Лідія Гаврилова.

  Інформацію про результати спільної діяльності Держаудитслужба та ГІ «АМ» планують оприлюднювати у ЗМІ, на своїх Інтернет-сайтах тощо.