• In English
 • Володимир Гройсман на зустрічі із Верховним Комісаром ООН у справах біженців: Наше стратегічне завдання - відновити територіальну цілісність та повернути людей до мирного життя
  опубліковано 21 листопада 2016 року о 19:27

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч з Верховним Комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

  Уряд України приділяє значну увагу питанню захисту та забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, зазначив Прем’єр-міністр, розпочинаючи зустріч.

  Прем’єр-міністр поінформував про створення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, а також про виконання Комплексної державної програми підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції переселенців на період до 2017 р., підготовленої та затвердженої Кабінетом Міністрів.

  Володимир Гройсман зауважив, що більше 1,7 млн осіб в Україні були змушені покинути свої домівки і переселитися на неокуповані території унаслідок російської агресії.

  "Наше стратегічне завдання - мир, відновлення територіальної цілісності і реінтеграція цих територій. Не стільки важливо інтегрувати територію, скільки важливо інтегрувати і повернути до мирного життя людей, які там сьогодні знаходяться", - підкреслив Прем’єр-міністр.

  Голова Уряду закликав Агентство ООН у справах біженців до поглиблення співпраці із Урядом, зокрема щодо підвищення інституційної підтримки відповідальних органів влади та ефективності їх роботи, активізації роботи із донорами задля "максимальної консолідації підтримки самих переселенців".

  Окремо Володимир Гройсман підняв питання порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму. У цьому контексті Прем’єр-міністр закликав Агентство розглянути можливість і направити спеціальну місію з оцінки дотримання прав людини "на території АР Крим".

  У свою чергу Філіппо Гранді зазначив, що його візит - перший візит Верховного Комісара ООН у справах біженців до України за 20 років. У рамках візиту він відвідає схід України, щоб "побачити на власні очі стан справ", повідомив Філіппо Гранді.

  "Для мене було важливо приїхати до України у перший рік після мого призначення на посаду Верховного комісара, тому що ми хочемо запевнити Україну у тому, що ми готові підтримувати вас у складній гуманітарній ситуації, яка склалася із внутрішньо переміщеним населенням. Я переконаний, що разом ми зможемо віднайти рішення для існуючої ситуації", - наголосив Філіппо Гранді.

  Верховний комісар ООН позитивно відзначив заходи української влади щодо урегулювання питання щодо внутрішньо перемішених осіб в Україні. Зокрема, Уряд уникнув створення таборів для переселенців, в Україні ефективно розвинена законодавча база з питань переселенців, створено Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, зазначив він.

  "Що стосується питання внутрішньо перемішених осіб, я вражений досягненнями Уряду", -наголосив Філіппо Гранді.

  Верховний комісар нагадав, що Агентство ООН працювало у Криму і допомагало особам без громадянства відновити його після розпаду Радянського Союзу. У цьому контексті він висловив сподівання, що за підтримки та згоди Уряду ООН організовуватиме таку місію до Криму.

  Прем’єр-міністр подякував Агентству ООН у справах біженців за постійну підтримку України у складний для країни час.

  "Ми відкриті до нашої співпраці і готові поглиблювати взаємодію, - зазначив Володимир Гройсман. - Ми налаштовані на те, щоби гуманітарні питання вирішувалися ефективно і, найголовніше, щоби вони доходили до адресата".