• In English
 • Хорватія поділиться із Україною досвідом приведення законодавства до стандартів ЄС та реінтеграції окупованих територій, - зустріч прем'єр-міністрів країн
  опубліковано 21 листопада 2016 року о 18:30

  Республіка Хорватія поділиться із Україною досвідом приведення національного законодавства до стандартів Європейського Союзу та реінтеграції окупованих територій.

  Коментуючи журналістам результати зустрічі з Головою українського Уряду Володимиром Гройсманом, Прем'єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович зазначив: "Ми як наймолодший член Європейського Союзу сьогодні запропонували найсвіжіше ноу-хау щодо процесу асоціації України та Європейського Союзу, тому що ми пройшли дуже великий шлях і наші фахівці - підготовлені. Ми запропонували дорадчу допомогу щодо процесу перекладу, щодо процесу синхронізації законодавства та напрацювання законодавчих документів, які буде необхідно пройти на цьому шляху".

  Також Хорватія поділиться досвідом реінтеграції окупованих територій, повідомив Андрей Пленкович. Він зазначив, що Хорватія мала досвід окупації частини територій на початку 90-х рр. "Ми єдиний член Європейського Союзу, який може зрозуміти безпекову ситуацію в Україні, в якій вона сьогодні знаходиться", - зауважив він.

  Уряд Хорватії призначив заступника Міністра закордонних та європейських справ Хорватії керувати робочою групою, що включила фахівців, які безпосередньо займалися процесом мирної інтеграції Подунав'я до території Хорватії та мають великий досвід для того, щоб допомогти Україні у цьому процесі.

  Він також висловив прихильність якнайшвидшого завершення ратифікації Угоди про асоціацію та запровадженню Європейським Союзом безвізового режиму для України.

  За його словами, це рішення має бути прийняте якомога скоріше, тому що Україна виконала усі вимоги, що були поставлені перед нею багато місяців тому. Лібералізація візового режиму для України також сприяла б розвитку співробітництва у різних сферах не лише із Хорватією, а й з усіма країнами ЄС.

  У свою чергу Володимир Гройсман подякував Уряду Хорватії за створення спеціальної групи, що має спеціальний досвід щодо реінтеграції окупованих територій та врегулювання конфліктів. "Хорватія пройшла складну історію. Такий досвід для нас є неоціненний. Тому я дуже дякую за ініціативу", - зауважив він.

  Прем'єр-міністр також подякував Хорватії за підтримку України на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції, зокрема у питанні ратифікації Угоди про асоціацію із Європейським Союзом та запровадження безвізового режиму.

  Україна та Хорватія мають серйозний потенціал щодо розвитку двостороннього співробітництва, зокрема у торговельно-економічній сферах, туристичній галузі, напрямку спільного інвестування в економіки країн, наголосив Володимир Гройсман.