• In English
 • Зміни, які запровадив Мін'юст, увійшли до ТОП реальних досягнень українських реформ
  опубліковано 21 листопада 2016 року о 13:54

  Зміни, які запровадило Міністерство юстиції, увійшли до ТОП реальних досягнень українських реформ за останні 2 роки, який склали експерти Реанімаційного пакета реформ.

  Зокрема, експерти РПР відзначили, що упродовж 2015-2016 років ухвалено та імплементовано низку законодавчих ініціатив, які забезпечили відкриття інформації реєстру нерухомості, а також реєстру бізнесу з вказанням кінцевого бенефіциарного власника.

  «Такі зміни сприяють захисту права власності, а також виявленню корупції та незаконного збагачення публічних службовців. Крім того, Україна стала однією з перших країн, які запровадили такі високі стандарти прозорості суспільно важливих даних», - говориться у повідомленні, розповсюдженому РПР.

  Окрім того, експерти внесли до списку найвагоміших досягнень запуск понад 500 центрів та бюро правової допомоги.

  «Ці осередки надають безкоштовні юридичні консультації малозабезпеченим громадянам і гарантують юридичне представництво таких осіб під час розгляду цивільних та адміністративних справ. Правові центри та бюро можуть мати колосальний вплив на майже 8 мільйонів потенційних клієнтів», - зазначають експерти.

   Представники РПР також зауважили на значних досягненнях у напрямку запобігання та боротьби з корупцією. Зокрема, 2014 року було ухвалене необхідне законодавство, а впродовж 2015-го – проведені відкриті конкурси на посади керівників та персоналу трьох нових антикорупційних інституцій: Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного агентства з питань запобігання корупції.  Паралельно Україна ввела електронну систему декларування активів, доходів і витрат державних чиновників та політиків.

  Разом з тим до найбільш вважливих реформ віднесено зміни до Конституції України в частині судоустрою та прийняття нової редакції Закону «Про судову систему і статус суддів». Зміни до Конституції позитивно оцінила Венеціанська комісія, вони відповідають рекомендаціям Ради Європи щодо незалежності та підзвітності суддів, а також щодо принципів функціонування прокуратури.

  «У результаті змін до Конституції та запровадження системи електронного декларування, близько 1000 суддів добровільно подали у відставку, звільнивши місце для нових фахівців. У листопаді 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила відбір суддів до нового Верховного суду», - говориться у повідомленні.