• In English
 • Прем'єр-міністр: Уряд України готовий до реформи охорони здоров'я - вона потребує спільних зусиль Уряду, Парламенту, місцевої влади та громадянського суспільства
  опубліковано 18 листопада 2016 року о 13:15

  Уряд спільно з комітетом Парламенту, міжнародними партнерами і експертами працює над розробкою реформи системи охорони здоров'я та закликає місцеву владу долучитися до пошуку спільного рішення. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час "Години запитань до Уряду" у Верховній Раді України у п'ятницю.

  "Те, що зараз робить виконувач обов'язків Міністра охорони здоров'я спільно з комітетом [Верховної Ради], міжнародними партнерами і експертами – це знаходження спільного рішення, яке дасть можливість усім нам спільно розпочати глобальну реформу. Уряд України до цього абсолютно готовий. Ми, більше того, вважаємо, що у цей процес нам потрібно включити місцеві органи влади – об'єднані територіальні громади, міські, районні, обласні ради і адміністрації. Це має бути наша спільна реформа", – підкреслив Прем'єр-міністр.

  "Я би хотів досягти правильної системи організації, доступності закладів охорони здоров'я. Я би дуже хотів, щоби кошти, які ми фінансуємо на охорону здоров'я, ми витрачали не на стіни, а на конкретні послуги, які отримує український громадянин. Нам очевидно треба запроваджувати систему медичного страхування. Нам потрібно усе зробити для того, щоб ситуація зрушилася з місця", – наголосив Володимир Гройсман.

  Також потрібно змінити систему фінансування лікарів, зауважив він. Уряд планує розпочати зміну системи охорони здоров'я з первинної ланки, зауважив Прем'єр-міністр.

  Голова Уряду зауважив, що немає простої відповіді щодо питання реформи системи охорони здоров'я. За його словами, підходів зміни системи було багато, але вони призвели до того, що "система руйнувалася, а нового не створювалося".

  "Я закликаю до єдиного: це надважлива система [охорони здоров'я], Уряд готовий до її реформування. Давайте будемо одне одному радити, щоб вийти на правильне рішення. Тому що сьогодні система охорони здоров'я знаходиться у надважкому клінічному стані і нам потрібно, щоб ця система була адекватною і лікарі отримали гідну заробітну плату за свою діяльність, – зауважив Володимир Гройсман. – Закликаю, щоб ми спільно зробили цю реформу".

  У цьому контексті Прем'єр-міністр  нагадав, що Кабінет Міністрів прийняв рішення про запровадження системи референтного ціноутворення та механізму реімбурсації на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми, що приведе до зниження цін на ліки, продовжив закупівлі ліків через міжнародні організації, розблокував будівництво лікувально-діагностичного комплексу дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ". Уряд також передбачив у проекті бюджету на 2017 рік підвищення заробітної плати лікарям на близько 30%.