• In English
 • Прийняття законодавчого пакета з енергоефективності, продовження програми "теплих" кредитів та держпідтримка енергоощадних заходів - те, що необхідно громадам та ОСББ, - Геннадій Зубко
  опубліковано 17 листопада 2016 року о 18:10

  Прийняття законодавчого пакета з енергоефективності, продовження програми «теплих» кредитів та державна підтримка енергоощадних заходів - те, що сьогодні необхідно громадам та ОСББ. Про це сьогодні йшла мова на зустрічі Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка з головами ОСББ з різних регіонів України, а також на спільному з народним депутатом Ігорем Гузем брифінгу.

  «На прикладі Луцька ми довели, що сьогодні люди готові змінювати і модернізувати своє житло. В 2015-2016 роках 10 ОСББ міста ефективно скористались «теплими кредитами» для термомодернізації. В результаті: 9-поверховий будинок, який раніше споживав тепла на 600 тис. грн, після модернізації й енергоефективних заходів споживає на 300 тис. грн. Тож за 5 років абсолютно реально за підтримки держави зменшити вдвічі споживання газу в житловому секторі», - говорить голова ОСББ з Луцька Роман Бондарук.

  Геннадій Зубко зазначив, що сьогодні в Україні 20 тис. ОСББ та 120 тис. будинків потребують проведення енергоефективних заходів, заощадження від яких може становити 73%. На його переконання, основне питання полягає не тільки в збільшенні фінансування програми «теплих кредитів», а у прийнятті Верховною Радою базових законів. «Ці закони дозволять не лише впроваджувати енергоефективні заходи, а ще й обліковувати енергію, управляти її споживанням та заощаджувати. Йдеться про закони «Про енергоефективність будівель», «Про ЖКП» у другому читанні, «Про Фонд енергоефективності». Маємо ухвалити законодавство, щоб рухатись далі», - зазначив Геннадій Зубко.

  Серед запрошених на зустріч та брифінг - Влодарчик Руслан Іванович, голова АОСББ (м.Нововолинськ, Волинська обл.), Власюк Людмила Анатоліївна, Голова правління ОСББ "Мрія" (м.Володимир-Волинський, Волинська обл.), Осокіна Елла Олександрівна, ОСББ "Наш дім 43", заст. голови (м.Любомль, Волинська обл.), Климко Стефанія Стефанівна - ОСББ (м.Львів), Мірошниченко Тамара Гаріївна – ОСББ (м.Дніпро), Бондарук Роман Анатолійович - ОСББ (м.Луцьк), Гученко Роман Анатолійович - ОСББ (м.Суми).