• In English
 • Державний фінансовий контроль має стати засобом насамперед запобігання та попередження фінансових порушень, - Держаудитслужба
  опубліковано 16 листопада 2016 року о 17:48

  Державний фінансовий контроль має стати засобом насамперед запобігання та попередження порушень. Саме під таким акцентом відбулося в Одесі перше засідання колегії Південного офісу Держаудитслужби.

  Захід відбувся під головуванням директора Департаменту операційного аудиту Держаудитслужби України Світлани Аніщенко та начальника Південного офісу Держаудитслужби Олега Муратова. Окрім працівників Південного офісу в засіданні взяли участь їхні колеги з Північно-східного, Західного і Східного офісів.

  Під час виступу Світлана Аніщенко звернула увагу на те, що сьогодні перед Держаудитслужбою як перед центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, стоїть вкрай важливе завдання: зробити все можливе для недопущення фінансових порушень.

  «Якщо раніше контрольно-ревізійне управління та Держфінінспекція, спадкоємцями яких є Держаудитслужба, в основному перевіряли період фінансово-господарської діяльності об’єкта контролю, що минув, то сьогодні Уряд ставить перед нами якісно нове завдання, суть якого полягає у запобіганні порушень», – зазначила Світлана Аніщенко. При цьому вона наголосила на особливому значенні при виконанні цього завдання державного фінансового аудиту окремих господарських операцій (операційного аудиту). Специфіка цього різновиду аудиту полягає в тому, що державні аудитори працюють фактично на попередження порушень:

  «Мова йде про те, що ми повинні оцінити ефективність, економність і необхідність тієї чи іншої операції на певному державному підприємстві, щоб уникнути нецільового використання на цьому підприємстві державних коштів чи майна», – уточнила Світлана Аніщенко.

  Зі свого боку, Олег Муратов зазначив, що сьогодні державний фінансовий аудит окремих господарських операцій є перспективним напрямом в роботі Держаудитслужби. Адже якісне його проведення дає змогу керівництву підприємства, на якому проводиться цей аудит, знайти нові шляхи розвитку й невикористані резерви поліпшення ефективності господарювання.

  Щодо результатів діяльності за цим напрямом, то із січня по жовтень поточного року прямий економічний ефект від роботи аудиторів Південного офісу становив понад 36 млн грн.

  Крім того, Олег Муратов звернув увагу на важливість подальшого розвитку попереджувального фінансового контролю, зокрема аналізу державних закупівель.

  «За результатами аналізу державних закупівель Південний офіс Держаудитслужби протягом звітного періоду попередив порушень у цій сфері на суму 725 млн грн. Із них відмінено конкурсні торги на суму понад 705 млн грн та розірвано укладених договорів на 20 млн грн», – наголосив Олег Муратов.

  Загалом же він зауважив, що наразі державний фінансовий контроль стає засобом запобігання та попередження порушень, оцінки ефективності та результативності діяльності підприємств і установ, надання рекомендацій щодо покращання їх фінансово-господарської діяльності. Саме для цього акценти в діяльності Держаудитслужби зміщуються з ревізії на аудит.

  Після засідання колегії Світлана Аніщенко і Олег Муратов провели спільну прес-конференцію, на якій розповіли представникам ЗМІ про функції та особливості роботи Держаудитслужби.