• In English
 • Прем'єр-міністр: Підвищення мінімальної пенсії та заробітної плати в Україні - це тільки початок
  опубліковано 16 листопада 2016 року о 12:36

  Підвищуючи мінімальні пенсію та заробітну плату в Україні, Уряд робить перші кроки у підвищенні соціальних стандартів громадян. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

  "Я хочу, щоб в кожному селі, селищі і місті української держави зараз почули: це тільки початок. Все найгірше вже минуло. Ми вистоїмо у боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, і ми виграємо війну за розвиток національної економіки. Тому що ворог нам не тільки оголосив війну збройними силами, а й економічну теж. Ми будемо бачити, як ситуація відновлюється і як Україна розвивається", - підкреслив Володимир Гройсман.

  Прем'єр-міністр зауважив, що з 1 грудня 2016 року в Україні підвищуються соціальні стандарти – мінімальна пенсія в Україні зросте на 10%. Це друге зростання цього року: 1 травня мінімальна пенсія була підвищена на 5%, наступного року – буде підвищена на 10%.

  При цьому Прем'єр-міністр не виключає, що показник зростання соціальних стандартів у 2017 році буде переглянутий за результатами виконання бюджету. Наступного року Уряд передбачає зростання економіки на 3%.

  "Нам важливо реінвестувати кошти в якість життя українських громадян", - зазначив Голова Уряду.

  Також з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата буде збільшена удвічі. Таким чином, будь-який громадянин у країні, що працює, не зможе отримувати заробітну плату менше, ніж 3200 грн. Також зросте питома вага заробітної плати в структурі українського продукту або послуги, зауважив Володимир Гройсман.

  "Це є абсолютно справедливим по відношенню до людей, які працюють. Тому що дуже важливо, щоб заробляли не тільки власники підприємств, а щоб отримував хоча б на мінімальних потребах, я говорю про мінімальну заробітну плату, і працівник", - зазначив Голова Уряду.

  "Цей крок дасть можливість нам і пожвавити внутрішній попит у країні, і позитивно вплинути на розвиток національної економіки", - підкреслив Володимир Гройсман.

  Крім того, у 2017 році заплановане збільшення заробітної плати вчителів на 30% та лікарів – на 20%.

  "Сукупно зростання відбувається. Звісно, ми хочемо його пришвидшувати, але це пов'язано з розвитком національної економіки, - наголосив Прем'єр-міністр. - Ми робимо перші кроки у тому, щоб підвищувати соціальні стандарти громадян України".