• In English
 • Презентовано проект порядку організації психологічної реабілітації та психосоціального супроводу учасників АТО та деяких інших категорій населення
  опубліковано 29 вересня 2016 року о 17:43

  28 вересня 2016 року відбулася Презентація проекту порядку організації психологічної реабілітації та психосоціального супроводу учасників антитерористичної операції та деяких інших категорій населення. Ініціатором та організатором заходу виступило Міністерство соціальної політики України.

  Проект Порядку організації психологічної реабілітації та психологічного супроводу учасників АТО та деяких інших категорій населення було розроблено Міністерством соціальної політики для забезпечення проведення психологічної реабілітації демобілізованих військовослужбовців, створення в Україні системи психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції з урахуванням зарубіжного досвіду функціонування таких систем у постконфліктних ситуаціях. Документ розроблявся спільно з представниками громадських професійних об’єднань фахівців психологічної галузі за активної підтримки спільного проекту Міністерства соціальної політики та Координатора проектів ОБСЄ в Україні “Відповідь на загрози соціальній безпеці в Україні в умовах конфлікту”.

  З привітальним словом до учасників звернувся Сергій Устименко, заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції, який також розповів про спільний проект Мінсоцполітики та Координатора проектів ОБСЄ в Україні “Відповідь на загрози соціальній безпеці в Україні в умовах конфлікту”. 

  Про співпрацю України та ОБСЄ в сфері підтримки соціальної безпеки населення розповів Вайдотас Верба, Посол, Координатор проектів ОБСЄ в Україні. Заступник військового аташе Литовської Республіки в Україні Міндаугас Бабоніс в своїй промові наголосив, що європейська спільнота цінує та підтримує прагнення українців змінити свою країну та готова продовжувати допомагати нашій країні в формуванні сучасної системи реабілітації, як в рамках діючих проектів, так і за новими напрямками. Олександра Тарасова, начальник управління у справах ветеранів та учасників АТО Мінсоцполітики наголосила на тому, що психологічна реабілітація учасників АТО є складовою відповідальності держави та суспільства перед своїми захисникам.

  Після презентації проекту Порядку організації психологічної реабілітації та психосоціального супроводу учасників АТО та деяких інших категорій населення, яку зробила Наталія Зарецька, відбулось обговорення, в якому взяли участь експерти та представники зацікавлених органів влади.

  Свою думку в ході обговорення озвучили Олена Григор’єва, радник Міністра соціальної політики, Анатолій Сичевський, керівник Центру психологічної підтримки ДСНС, Сергій Чижевський, старший офіцер центру психологічного забезпечення Національної Гвардії України, Олег Рой, старший офіцер ГУ морально-психологічного забезпечення ЗСУ, Анатолій Єна, Голова Асоціації психофізіологів України, Оксана Наконечна, Віце-президент Асоціації EMDR Україна, Андрій Карачевський, керівник центру спеціалізованої травмотерапії “Інтеграція”, експерти проекту ОБСЄ Людмила Царенко та Тетяна Палієнко, національний менеджер Програми психосоціальної підтримки Міжнародного медичного корпусу Анна Голоктіонова.

  Підсумками обговорення став намір учасників - представників органів державної влади та громадських організацій протягом тижня спільно допрацювати проект документа та додатки до нього. Поради присутніх щодо доцільності визначення термінів окремим пунктом та винесення проекту Порядку на обговорення Міжвідомчої комісії з питань психологічної реабілітації при Державній службі у справах ветеранів та учасників АТО були схвально сприйняті представниками Міністерства. Найближчим часом проект акта буде оприлюднено на сайті Мінсоцполітики для громадського обговорення.