Остап Семерак: Є доручення Уряду в найкоротші терміни підготувати законопроект щодо підвищення відповідальності за екологічну шкоду

опубліковано 29 вересня 2016 року о 16:27

Мінприроди ініціювало внесення змін до законодавства щодо підвищення штрафів за шкоду, завдану навколишньому природному середовищу. Про це в інтерв'ю ЛІГА.net розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

 «Я запропонував ряд термінових рішень, які Уряд схвалив. У тому числі є доручення в найкоротші терміни Мінприроди, Мін’юсту і Мінрегіону підготувати проект закону з підвищення відповідальності за екологічну шкоду. Штрафи повинні бути відчутними», - зазначив Міністр.

 За його словами, для ухвалення рішення щодо посилення відповідальність за порушення екологічного законодавства знадобиться політична воля і суттєве підвищення рівня покарань.

«Ми повинні усвідомити: або ми серйозно в державі відносимося до охорони навколишнього природного середовища і усвідомлюємо стан справ, або Україна буде плавно скочуватися в екологічну катастрофу, до якої ми йдемо», - резюмував Остап Семерак.

 Він констатував, що на сьогодні в Україні органи, які здійснюють контроль за дотриманням екологічного законодавства не мають достатньої кількості інструментів для належного реагування. Водночас у Мінприроди триває  робота з реформування Державної екологічної інспекції, яка повинна перетворитися на дієвий інструмент контролю.