• In English
 • Сергій Савчук: Подолання фінансових та адміністративних бар'єрів дозволить збільшити інвестиції у реалізацію проектів з відновлюваної енергетики
  опубліковано 01 липня 2016 року о 12:00

  Подолання фінансових та адміністративних бар’єрів дозволить збільшити інвестиції у реалізацію проектів з відновлюваної енергетики. На цьому наголосив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, головуючи на круглому столі з обговорення питань стану виконання Національного плану з відновлюваної енергетики на період до 2020 року та подолання бар’єрів, які виникають при впровадженні проектів у цій сфері. Захід відбувся 29 червня 2016 р. в Держенергоефективності за участю представників народних депутатів, міжнародної спільноти, банківських установ та експертів.

  «Серед основних бар’єрів, які сьогодні виникають в Україні при реалізації «зелених» проектів, - це фінансовий та адміністративний. Нам потрібно на всіх рівнях, як на муніципальному, так і державному, ідентифікувати ці бар’єри та знайти механізм їх подолання», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що сьогодні маємо багато проектів з відновлюваної енергетики, більше ніж на 5 ГВт, які отримали технічні умови на підключення і потребують лише залучення інвестицій для їх впровадження.

  Також Голова Агентства звернув увагу присутніх, що за останні декілька років Україна досягла значних результатів у розвитку відновлювальної енергетики. І це дало результати у заміщенні та скороченні споживання газу. Так, зокрема трьома категоріями споживачів: населенням, бюджетною сферою та теплокомуненерго, за останні два опалювальні сезони Україні вдалося зменшити споживання газу на 7,2 млрд куб. м газу, або ж на третину відносно обсягів 2013-2014 років.

  «Нацпланом дій з відновлюваної енергетики поставлено амбітну мету і ми маємо забезпечити її виконання - в 2020 році досягти 11% частки енергії, отриманої з відновлюваних джерел енергії у кінцевому енергоспоживанні країни. Це зобов’язання України перед Енергетичним співтовариством та європейськими партнерами. І для його виконання Україні потрібно 16 млрд євро», – акцентував Сергій Савчук та додав, що наразі потрібно об’єднати зусилля для подолання бар’єрів, які стримують впровадження «зелених» проектів, створити систему оцінювання інвестиційної привабливості таких проектів та запровадити механізми, які б дозволили збільшити обсяги інвестицій у цю сферу.