• In English
 • Володимир Гройсман: Зміна якості державного управління дозволить відродити національну економіку та відновити соціальну справедливість
  опубліковано 28 квітня 2016 року о 11:45

  В Україні необхідно змінити систему прийняття рішень та підвищити якість державного управління, що дозволить подолати зарегульованість та тиск на бізнес, сприяти розвитку національної економіки та відновленню соціальної справедливості у країні. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі із представниками вітчизняного та іноземного бізнесу за участі Президента України Петра Порошенка у четвер, 28 квітня.

  «Та система, яка є сьогодні, - не життєздатна. Ми не зможемо продукувати жодних ефективних рішень, ми не зможемо відроджувати національну економіку, відновлювати соціальну справедливість, турбуватися про тих, кому важко, ми не зможемо створювати нові робочі місця, якщо ми не зможемо змінити систему прийняття рішень і систему, яка була створена за багато років нашої незалежності, яка усіх ставила у залежність і створювала тиск по суті своїй», - заявив Володимир Гройсман.

  Глава Уряду зауважив, що більшість обмежень, що заважали створенню сприятливого бізнес-клімату у країні, були створені самою владою для того, щоб «зарегулювати, усіх поставити в залежність», зокрема використовуючи механізми податкової системи, митниці та контролюючих інспекцій.

  За його словами, якість державного управління має бути змінена, процеси мають бути відкритими, публічними та зрозумілими як для українського суспільства, так і для міжнародних партнерів.

  У зв'язку з цим Прем'єр-міністр наголосив, що серед головних пріоритетів Уряду – реформа податкової системи, проведення дерегуляції, співпраця у рамках меморандуму із Міжнародним Валютним Фондом та реформа української митниці. «Будувати тіньові схеми, отримувати надприбутки - це злочин. Але коли країна воює, коли людям насправді важко живеться, - це мародерство. Кожен для себе має прийняти рішення, що так далі не буде», - наголосив він.

  Також Уряд працюватиме над запровадженням механізмів публічної відкритої приватизації. Прем'єр-міністр наголосив, що державні підприємства в Україні мають отримати якісне керівництво. «Менеджмент на державних підприємствах має обиратися за ознаками професійності, а не близькості до влади», - зазначив він.

  Крім того, новий Кабінет Міністрів сприятиме подоланню корупції у судовій гілці влади, зокрема надаючи розголосу випадкам прийняття суддями неправомірних рішень. Так, Прем'єр-міністр дав доручення Міністерству юстиції України проаналізувати кожен такий випадок та діяльність судді, що виносить відповідні рішення. «Суддів, які припиняють рішення, буде знати уся країна, - підкреслив Глава Уряду. - Ми зробимо цих людей дуже популярними. Ми не дамо паразитувати на тому, що належить нашій країні і українському народу».

  Володимир Гройсман запевнив, що Уряд буде відкритим та публічним, працюватиме над розробкою рішень спільно з експертним середовищем, громадянським суспільством та представниками бізнесу. «Ми будемо приймати державницькі рішення, щоб змінювати ситуацію у країні», - зауважив він. Крім того, Уряд тісно взаємодіятиме з Президентом України та Парламентом, що сприятиме продукування ефективних рішень, висловив переконання Прем'єр-міністр.

  «Нам треба перемагати ворога успіхом, внутрішнім нашим успіхом, і не тільки ворога. А треба перемагати нашим успіхом усі ті негативні речі, які, на превеликий жаль, накопичилися. Тому я глибоко переконаний у необхідності дій», - наголосив Прем'єр-міністр та закликав представників бізнесу до співпраці. «Двері Уряду відкриті для вас», - підкреслив Володимир Гройсман.